Poland Great Britain Germany
Metikam-logo

Cięcie wodą

Szybka i skuteczna metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału bardziej miękkiego od materiału tnącego – nawet kuloodpornego szkła, marmuru czy stali o grubości 20 cm.

Cięcie strumieniem wody jest technologią przecinania materiałów za pomocą strumienia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Stosując wysokociśnieniowe pompy lub hydrauliczne wzmacniacze ciśnienia, doprowadza się wodę do ciśnienia powyżej 5000 bar – w efekcie prędkość strumienia często przekracza prędkość dźwięku.

Cięcie wodą to precyzja
i wszechstronność


Technika ta jest możliwa do zastosowania w przypadku cięcia wszystkich rodzajów stali, metali kolorowych, tytanu, kamieni, ceramiki, tworzyw sztucznych, gumy, drewna, szkła i wielu innych materiałów. Jej zaletą jest bardzo wysoka precyzja niezależnie od ciętego materiału: równie dokładnie tnie się folię o grubości 0,01 mm, jak i płyty tytanowe o grubości 200 mm.

W przypadku blach powlekanych tworzywami sztucznymi cięcie tą metodą jest jedyną możliwą metodą wykrawania.

Minimum odpadów, brak efektów ubocznych

Cięcie wodą to sposób na uniknięcie mikropęknięć i naprężeń, umożliwiający łatwiejszą obróbkę w dalszych etapach produkcji. Przedmiot nie jest narażony na obciążenia cieplne, które są problemem w przypadku technologii termicznych, zaś optymalne ułożenie części na arkuszu umożliwia zminimalizowanie strat materiału oraz przyspieszenie procesu obróbki. To wszystko przekłada się na wysoką jakość i niższy koszt uzyskania gotowej części.


Głowica do cięcia wodą

Parametry maszyny tnącej

Dysponujemy nowoczesną maszyną do cięcia strumieniem wody firmy Bystronic. Ostateczna precyzja cięcia jest zależna od rodzaju i grubości materiału, obróbki wstępnej, wielkości arkusza oraz jego rozgrzania.

  • Wielkość stołu roboczego: 3068 x 1535 mm
  • Odchylenie pozycji Pa*: +- 0,08 mm/oś
  • Powtarzalność Ps*: +-0,025 mm/oś
  • Grubość ciętych materiałów: do 200 mm

Uzyskaj wycenę usługi cięcia wodą


Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od długości krawędzi cięcia, rodzaju i grubości materiału, wymaganej precyzji cięcia oraz złożoności zlecenia. Aby uzyskać wycenę, skontaktuj się z działem sprzedaży, załączając rysunek części.

Dział Sprzedaży

Tomek Strażyc

Telefon:+48 690 913 190
E-mail:

Sebastian Marek

Telefon:+48 533 310 595
E-mail: