Cięcie laserem
rur i profili

Obróbka laserowa rur i profili – właściwym rozwiązaniem dla każdego zadania.


 
Wiązka laserowa pozwala ciąć bardzo skomplikowane kształty, zapewnia również obróbkę różnych rodzajów materiałów o różnorodnej grubości i zróżnicowanym kształcie. Dzięki uproszczeniu procesów produkcyjnych otrzymujemy dużą oszczędność czasu jak i obniżenie kosztów jednostkowych w porównaniu do konwencjonalnego procesu cięcia. Laserowe cięcie rur wychodzi naprzeciw innowacyjnym opcjom technologicznym, które są w dzisiejszych czasach niemożliwe do zrealizowania w sposób tradycyjny.
Zapytaj o usługę:

metikam@metikam.com
 

Świat obróbki laserowej to rynek z potencjałem


 
Konstruktorzy już od dawna w swoich projektach wykorzystują rury i profile, a w ostatnim czasie nacisk na ich stosowanie jest coraz większy. Zapotrzebowanie rośnie szybciej niż dostępne możliwości produkcji. Rury i profile wykorzystuje się w różnych dziedzinach. Najważniejsze z nich to budowa maszyn i urządzeń, przemysł motoryzacyjny, maszyny rolnicze, przemysł meblowy i urządzenia sklepowe, rusztowania i budowa scen, a nawet urządzenia sportowe/fitness.
 

Dlaczego laserowe cięcie rur i profili za pomocą TruLaser Tube 5000 fiber przekonuje


 
Posiadana przez nas maszyna TruLaser Tube 5000 fiber umożliwia nie tylko cięcie prostopadłe, ale również cięcie pod kątem maksymalnie 45°. Maszyna jest w stanie wycinać lub wiercić i gwintować otwory. Oprócz zwykłego gwintowania wykonuje także gwinty w technologii „flow drill” czyli bezwiórowo z wykorzystaniem wiertła tarciowego i wygniatarki do gwintów pozwala to uzyskać nagwintowany kołnierz o kształcie nitonakrętki. Dzięki jednemu narzędziu laserowemu jesteśmy w stanie obrabiać różne rodzaje geometrii od krągłych poprzez prostokątne, kwadratowe, teowniki, ceowniki, kształty płaskie i inne, zrobione ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej czy aluminium.
 

Parametry maszyny


 
  • rura okrągła maks. średnica zewnętrzna: 152 mm
  • profil prostokątny maks. długość boku i średnica okręgu opisanego: 152 mm
  • maks. długość surowca do automatycznego załadunku: 6500mm
  • maks. długość gotowego detalu: 4500mm
  • maks. masa surowca przy załadunku automatycznym: 130kg
  • laser trudisk 3001 maks. moc: 3000W
  • maks. grubość materiału stal konstrukcyjna: 8 mm
  • maks. grubość materiału stal szlachetna: 5 mm
  • maks. grubość materiału aluminium: 6 mm
  • inne stale kolorowe: na zapytanie

Cięcie laserem rur i profili

Cięcie laserem rur i profili to nowoczesna metoda obróbki metali wykorzystująca skoncentrowaną wiązkę lasera do precyzyjnego wycinania elementów o różnych kształtach i rozmiarach. Technologia ta oferuje szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych metod cięcia, takich jak piła taśmowa czy piła plazmowa.

Jak wygląda proces cięcia laserem?

Cięcie laserem rur i profili rozpoczyna się od zaprogramowania maszyny laserowej. Następnie umieszcza się je na stole roboczym, a wiązka lasera zostaje skupiona na materiale. Jego skoncentrowana energia powoduje topnienie i odparowanie metalu w miejscu cięcia, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkich krawędzi.

Czytaj więcej