Toczenie CNC

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie CNC jest jedną z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem. Poprzez toczenie, możemy uzyskać przedmioty o różnych kształtach, np. walce, stożki, gwinty itp. Możliwości precyzyjnej obróbki zawdzięczamy nowoczesnemu, komputerowemu sterowaniu maszyną (stąd tokarki CNC - Computerized Numerical Control).
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Profesjonalna metoda obróbki


 
Proces toczenia CNC pozwala szybko i powtarzalnie wytworzyć przedmioty o skomplikowanej geometrii. Znaczące jest też skrócenie czasu wytwarzania przedmiotu, co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji. Toczenie CNC to profesjonalna metoda obróbki skrawaniem, która poprzez specjalistyczne narzędzia wytwarza wysoce zaawansowane detale.
 

Integracja tokarki z robotem


 
Posiadana przez nas tokarka CNC DOOSAN PUMA 3100LY to nowoczesne urządzenie do obróbki skrawaniem, cechujące się najlepszymi parametrami, dokładnie pokazujące wszystkie niezbędne parametry pracy i obróbki. Integracja tokarki z komputerem i robotem KAWASAKI CX110L - 110kg umożliwia nam wytwarzanie dużych serii identycznych elementów w sposób zautomatyzowany i bezpieczny dla operatorów. Powstające w ten sposób detale są odzwierciedleniem Państwa dokumentacji wykonawczej.
 

Parametry tokarki CNC w naszym parku maszynowym:


 
 • Średnica przelotu nad łożem/suportem: 850/670 mm
 • Maksymalna średnica toczenia: 420/315 mm
 • Maksymalna długość toczenia: 1285 mm
 • Dopuszczalny ciężar łącznie w uchwycie/podparcie: 500/1000 kg
 • Średnica pręta we wrzecionie: 102 mm
 • Uchwyt: 315 mm (12”)
 • Dokładność/Położenie: oś X - 0,01 mm
  oś Y - 0,02 mm
  oś Z - 0,02 mm
  oś C - 0,0083º