Cięcie
laserem 2D

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Cięcie laserowe to technologia wykorzystująca wzmocniony elektromagnetycznie promień światła oraz gaz techniczny cechujący się wysokim stopniem czystości. Laser może przepalać powierzchnię, topić ją lub przecinać dzięki procesowi sublimacji. Możliwe jest przecinanie za jego pomocą powierzchni stalowych, aluminium oraz stali kolorowych, np. miedź, mosiądz. Maksymalna grubość arkusza to 20 mm.
Zapytaj o usługę:

metikam@metikam.com
 

Totalna precyzja, niewielki koszt


 
Dzięki sterowaniu CNC możliwe jest wycinanie z arkuszy dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów- z dokładnością do 0,1 mm. Ciecie promieniem lasera pozwala uniknąć ryzyka zniekształcenia materiału i zapewnia wysoką jakość końcowego produktu.

Metoda jest nie tylko dokładna, ale również wyjątkowo opłacalna: zapewnia zminimalizowanie strat materiałowych i brak konieczności dalszego wykończenia wyciętego elementu.
 

Parametry maszyny tnącej


 

Stosowana przez METIKAM maszyna tnąca firmy TRUMPF to nowoczesny sprzęt wykorzystywany w zakładach na całym świecie. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu cięcia zapewnia programowanie komputerowe CNC.

  • Wielkość stołu roboczego: 3000 x 1500 mm
Grubość ciętych materiałów:
  • Stal konstrukcyjna do 20 mm
  • Stal nierdzewna do 15 mm
  • Aluminium do 10 mm
  • Inne stale kolorowe na zapytanie

Cięcie laserem

Cięcie laserem to nowoczesna technologia obróbki materiałów, która sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu. Jej główne zalety to wszechstronność, precyzja oraz szybkość. Jeżeli interesuje Cię usługa, jaką jest cięcie laserem 2D, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy Metikam!

Szeroki wachlarz możliwości

Cięcie laserem pozwala na obróbkę różnych materiałów, takich jak:
  • Blachy: stalowe, aluminiowe, miedziane, mosiężne, nierdzewne, kwasoodporne.
  • Rury: aluminiowe, stalowe, nierdzewne, kwadratowe, prostokątne.
  • Profile: stalowe, aluminiowe, nierdzewne, zamknięte, otwarte.
  • Pręty: aluminiowe, stalowe, nierdzewne, kwadratowe, sześciokątne, okrągłe.
Cięcie laserem znajduje zastosowanie zarówno w przypadku prostych elementów, jak i skomplikowanych kształtów. Technologia ta umożliwia cięcie z dużą dokładnością, co eliminuje konieczność dalszej obróbki. Cięcie blach laserem może się odbywać w dwóch (2D) lub trzech wymiarach (3D). Cięcie 2D jest stosowane podczas obróbki płaskich blach, 3D — rur i profili o różnych kształtach.

Czytaj więcej