Cięcie laserem 2D
Wałbrzych

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Coraz popularniejszą metodą obróbki metali stało się cięcie laserem. Wałbrzych to miejsce, do którego dotarliśmy ze swoimi usługami i stale pokrywamy nowe potrzeby tego miasta. Znajduje się w nim wiele firm o różnej specjalizacji, które chętnie korzystają z naszych umiejętności. Cięcie laserem to jedna z wielu usług, jakimi jesteśmy w stanie sprostać. To jedna z bardziej pożądanych, a przede wszystkim szybkich metod obróbki różnego rodzaju materiałów. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonywać precyzyjne cięcia o różnych kształtach. Każde z nich jest powtarzalne co pomaga zachować określony wzór nawet na kilkudziesięciu kawałkach materiału.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Wałbrzych


 
Metikam to firma znajdująca się w Żarowie, dlatego tak blisko nam do wszelkich pobliskich miast. Działamy na rynku już od wielu lat, co przekłada się na nasze wysokie doświadczenie w obróbce metali. Charakteryzuje nas przede wszystkim wypracowywana latami tradycja, którą stale unowocześniamy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, dlatego zachwycamy naszych klientów. Wyposażeni jesteśmy w nowoczesny, maszynowy park, który umożliwia nam efektowne i szybkie działania. Za wysoką jakość wykonywanych usług odpowiada przede wszystkim zgrany zespół, który ze swoim doświadczeniem, wiedzą i wdrażaną technologią podbija Polski rynek.
 

Jak działa laser?


 
Cięcie laserowe to jedna z metod obróbki metali, jak sama nazwa wskazuje w tym wypadku stosujemy laser, wytwarzający promieniowanie. Podczas działania wiązki lasera na materiał, wytwarzane jest ogromne skupisko energii, które na niewielkim obszarze, tworzy precyzyjne cięcia. Ten rodzaj cięcia zalicza się do termicznych metod oddzielania materiałów, działa poprzez wykorzystanie jednego z trzech zjawisk. Może nim być wypalanie, sublimacja lub topnienie. Wybór specyfiki zależny jest głównie od materiału, który zamierzamy poddać obróbce.
 

Co można poddać takiej obróbce?


 
Zaletą tej metody jest jej uniwersalność, do obróbki firma Metikam wykonująca cięcie laserem w Wałbrzychu, poddaje stal, aluminium, czy też miedz i mosiądz. Nie rzadko spotykamy się również z drewnem czy tworzywami sztucznymi, które również mogą być obrobione tą metodą. Cięcie laserem to też sposób na stworzenie najbardziej skomplikowanych kształtów materiału, a jednocześnie zachowanie jego najwyższej jakości.
 

Zalety obróbki laserem


 
Pierwszą z zalet jest wspomniana wcześniej możliwość tworzenia minimalnych szczelin o wysokiej jakości. Ludzka ręka nie jest tak dokładna i mogłaby powodować różnice w obróbce każdego z materiałów. Użycie lasera gwarantuje także dużą prędkość, co natomiast usprawnia naszą pracę. Nie ma konieczności dodatkowego obrabiania materiału, gdyż powstałe cięcia pozostawiają krawędzie czyste i gładkie. Dzięki tej technice możemy otrzymać wiele, różnych kształtów i nie zużywamy narzędzi, gdyż proces jest bezdotykowy. Zyskujemy też na obrabianym materiale, który nie jest niepotrzebnie odrzucany. Jeżeli szukasz idealnej metody na obróbkę, zdecyduj się właśnie na cięcie laserem.