Cięcie plazmowe
Wrocław

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Wrocław to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce. Liczy około 644 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia osiąga prawie 300 km2. To miasto posiadające wiele zabytkowej architektury, centrów handlowych, a także muzeów. Dodatkowo, to miejsce rozwinięte zarówno turystycznie, jak i kulturowo i rozrywkowo. Wrocław to także urbanizacja, w której możemy skorzystać z wielu usług oferowanych przez wykwalifikowane firmy. Jedną z nich jest Metikam, wykonująca cięcia plazmowe. Wrocław mimo swojego rozwinięcia bywa problematyczny, szczególnie gdy poszukujemy solidnego wykonawcy. Nasi pracownicy to wykwalifikowani fachowcy, którzy w tej dziedzinie trwają już od kilku dekad.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie plazmą Wrocław


 
Cięcie plazmą Wrocław to dość powszechnie stosowana metoda obróbki materiałów w tym mieście. Czym jest plazma? To przypominająca swoim stanem skupienia gaz, materia zjonizowana. Jej specyficzne właściwości, określane są czwartym stanem materii. W skład plazmy wchodzą zarówno cząstki obojętne, jak i te naładowane elektrycznie. Współwystępują również elektrony i zjonizowane atomy, jednakże całość jest obojętna. Przez fakt, że w plazmie obecne są duże ilości elektronów oraz jonów, zdolna jest ona przewodzić prąd elektryczny. W zależności od tego, jakie natężenie znajduje się w plazmie, możemy podzielić jej stan na trzy różne grupy. Pierwsza z nich to małe natężenie, w którym nie widać światła, określana mianem prądu czarnego. Druga o większym natężeniu, wytwarzająca światło i trzecia, w której to natężenie jest na tyle wysokie, że powstaje elektryczny łuk. Ostatni z nich to ten, który wykorzystujemy podczas spawania i cięcia przy użyciu plazmy.
 

Jak wygląda cięcie plazmowe - Wrocław


 
Cięcie plazmowe Wrocław to proces polegający na topieniu materiału i jego wyrzucenie ze szczelin. Wszystko możliwe jest za sprawą skoncentrowanego, łuku plazmowego posiadającego ogromną energię kinetyczną. Plazma powstaje przy użyciu specjalnego palnika. Przepuszczany strumień sprężonego gazu, przechodzi przez łuk elektryczny, który powoduje jego jonizację. Jonizacja w połączeniu z wysokim zagęszczeniem mocy produkuje tak zwany strumień plazmy. Przymocowana dysza to element służący do skupienia mocy łuku w palniku. Duża prędkość oraz wysoka temperatura jądra łuku powoduje topienie materiału i wydmuchanie go ze szczeliny. Do cięcia plazmą wykorzystuje się gaz, najpowszechniejszym z nich jest powietrze, głównie stosowane przy mniejszych urządzeniach. Reszta posiadająca większą moc potrzebuje do swojego działania wodoru, azotu, argonu bądź dwutlenku węgla.
 

Jak wybrać dobrą firmę we Wrocławiu?


 
Cięcie plazmą, Wrocław i jedyne co powinno nam się nawinąć na myśl to Metikam. Jesteśmy ekspertami w nowoczesnych sposobach obróbki metali. Wykorzystujemy sprawdzone metody, podparte doświadczeniem. Gwarantujemy wysoką jakość, a co ważniejsze ciągłe wdrażanie coraz to nowszych innowacji. Działamy na Polskim rynku już od 2014 roku, to może zagwarantować nasze profesjonalne podejście do każdego klienta.