Cięcie strumieniem wody
Dzierżoniów

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Woda jest nam znana od wieków. Korzystamy z niej na co dzień w pracy, domu, czy wykonując codzienne czynności. Mamy z nią styczność zawsze i wszędzie. Daje nam energię, pozwala przetrwać, a nie rzadko też usprawnia procesy technologiczne. Ma również ogromną moc, którą z biegiem lat nauczyliśmy się poskramiać i wykorzystywać. Jednym z takich przykładów jest cięcie strumieniem wody, które jak sama nazwa wskazuję wykorzystują wodę do cięcia. Wysokie ciśnienie umożliwia obróbkę różnych rodzajów matali, w tym stali czy aluminium. Cięcie wodą znane jest również pod nazwą Waterjet i to właśnie o niej spróbujemy dowiedzieć się nieco więcej.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Dzierżoniów


 
Mogłoby się wydawać, że wykorzystanie strumienia wody do cięcia twardej stali, jest wręcz nieprawdopodobne. I w tutaj wielu z nas może być zaskoczony, To innowacyjna metoda w branży obróbki metali. Wykorzystuje ogromne ciśnienie wody, które jest w stanie przecinać zarówno cienkie, jak i twarde materiały. Pozostaje ona również metodą bardzo ekologiczna, gdyż podczas procesu stosujemy nieszkodliwe paliwo. Cięcie wodą uznaje się za świetna alternatywę dla cięć laserowych czy plazmowych. Jej jakość jest równie precyzyjna, a przy tym cały proces jest szybki i bezpieczny. Wszystkie cięcia wykonywane są przy użyciu specjalistycznego urządzenia, jakim jest wycinarka CNC. Wykorzystywany strumień przechodzi przez dysze i zasysa ścierniwo niezbędne do cięcia. Następny krok to wymieszanie obu tych składników i uformowanie ich w odpowiedni strumień. Prędkość cięcia może osiągać prędkość nawet 300m/s i zależna jest od kilku czynników. Należy do nich ciśnienia wody, rodzaju ścierniwa oraz średnicy dyszy. Ciśnienie wody może osiągać wartości równe 4000 barów, a natężenie waha się między 0,5 do 25l/min.
 

Charakterystyka cięcia wodą


 
Technologia Waterjet nie oddziałuje termicznie na materiał, oznacza to, że redukuje niemalże do zera uszkodzenia mechaniczne obrabianych komponentów. Umożliwia wykonywanie różnych kształtów, a co ważniejsze nie trzeba po niej wykańczać materiału. Cięcia są zautomatyzowane, za cały proces odpowiadają specjalistyczne urządzenia, posiadające systemy sterujące. Ciąć możemy por torze kołowym, prostym, a także w przestrzeni 3D oraz torze krzywoliniowym. Cięcie strumieniem wody Dzierżoniów czy Wrocław pozwalają na przecinanie materiałów, których grubość sięga nawet 20cm. Maszyny wykonują swoje działania bardzo precyzyjnie, a ponadto są bezpieczne dla operatora. Ponadto, są przyjazne dla środowiska i łatwe w obsłudze, krawędzie, które powstają podczas cięcia są gładkie i równe. Procesom można poddawać zarówno drobne elementy, jak i materiały o większym formacie. Waterjet stosuje się w wielu branżach, a to głównie przez szerokie spektrum zalet, jakie posiada. Można do nich zaliczyć branże motoryzacyjną, maszynową, elektroniczną oraz meblarstwo, czy budownictwo. Jeśli więc szukasz idealnej metody cięcia metali, która będzie zarówno precyzyjna, jak i bezpieczna skorzystaj z cięcia strumieniem wody.