Cięcie strumieniem wody
Wałbrzych

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Woda to potężny żywioł, Ci którzy poznali jej możliwości, nauczyli się przekładać je na korzyści. Wodę jako paliwo wykorzystuje się w wielu dziedzinach, jedną z nich jest obróbka metali. Waterjet to zyskująca popularność technika, która w bardzo szybkim tempie przyczyniła się do powstawania coraz to nowszych firm. Nie należy ufać bezgranicznie każdej z nich, cięcie wodą w Wałbrzychu to metoda oczekująca od nas doświadczenia i profesjonalizmu. Dlatego warto wybierać sprawdzone i polecane firmy. Jedną z nich jest Metikam, działająca od wielu lat na rynku, rozszerzająca swoją wiedze i możliwości względem obróbki metali.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie wodą Wałbrzych


 
Waterjet to metoda cięcia różnego rodzaju materiałów. Do jej działania potrzebny jest głównie strumień wody, o odpowiednio dobranych parametrach. Woda łączona jest podczas procesu ze ścierniwem i dzięki dużemu ciśnieniu pozwala na przecięcie materiałów posiadających grubość nawet do30cm. Metoda ta jest bezpieczna, od początku jej pojawienia dążono do tego, aby była skuteczna, ekonomiczna, a przede wszystkim nie narażała człowieka. Wykorzystujemy jedynie wodę i nieszkodliwe ścierniwo, a więc ani wysoka temperatura ani substancje chemiczne nam nie straszne. Cały proces nie generuje również żadnych szkodliwych oparów, spalin czy dymu.
 

Na czym polega ta technika?


 
Tego typu technologia, w której główną rolę odgrywa woda, odpowiednie procesy umożliwiają nam wykorzystanie jej największych właściwości. Na pierwszym etapie woda kierowana jest do pompy, która spręża ją i wytwarza ciśnienie równe nawet 4000atmosfer. Następnie woda trafia do tnącej głowicy, która sterowana jest komputerowo. W niej umiejscowiona jest kryza, zbudowana ze szlachetnego kamienia, która przemienia energie wody w energie kinetyczną. Dzięki temu strumień osiąga zamierzoną prędkość, a każdy materiał jaki znajdzie się w jej zasięgu zostaje przecięty jej strumieniem.
 

Co można ciąć wodą?


 
Dzięki temu, że w procesie nie wykorzystujemy żadnych środków chemicznych, ani wysokiej temperatury, technologia ta jest bezpieczna dla większości materiałów. Bezinwazyjnie przeciąć możemy praktycznie każdy rodzaj materiału o grubości nie przekraczającej 300mm. Może to być drewno, ceramika, kamień, szkło a także papier czy metale i tworzywa sztuczne. Cięcie wodą w Wałbrzychu to metoda bardzo popularna, szczególnie jeśli mówimy o jej ekonomiczności. Waterjet nie wymaga od nas też dodatkowej obróbki, materiał po procesie jest gotowy do użycia.
 

Czy cięcie wodą to dobry wybór?


 
Naszym zdaniem tak! Metoda ta posiada wiele zalet, które działają na jej korzyść i wpływają na jej popularność. Możemy jej używać do szerokiego grona materiałów, nie martwiąc się o ich zniszczenie. Dzięki tej technice nie wytwarzamy szkodliwych związków, przez co nie zanieczyszczamy środowiska oraz dbamy o własne bezpieczeństwo. Ponadto, cechuje ją wysoka precyzja oraz szybkość działania. Jeśli więc szukasz odpowiedniego sposobu na obróbkę materiałów, skorzystaj z oferty naszej firmy.