Cięcie strumieniem wody
Wrocław

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Wiele z nas nie zna jeszcze niesamowitych właściwości, jakie posiada woda. Latami potrafi drążyć w skałach koryta i kaniony. Posiada ogromną moc, którą nauczyliśmy się wykorzystywać. Jednym z procesów, do którego działania używa się wody jest WaterJet. To niezwykle szybka i precyzyjna metoda, posiadająca bardzo szerokie zastosowanie. Jedną z dziedzin jest wykorzystywanie wysokociśnieniowego strumienia wody do cięcia różnorodnych materii. Dodatkowo, można zastosować ścierniwa, które umożliwiają cięcie nawet najtwardszych i najgrubszych materiałów.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Wrocław


 
Woda jest jedynie „paliwem”, które wykorzystywane jest do cięcia materiału. Narzędziem, które ją wykorzystuje jest waterjet, czyli specjalistyczna maszyna CNC. Automatyczna wycinarka to urządzenie umożliwiające powtarzalność całego procesu, co w efekcie daje nam wysoką jakość produktu finalnego. Wycinarka wyposażona jest w wysokociśnieniową pompę i głowice tnącą, ustawioną pod kątem prostym do materiału, który jest obrabiany. Materiał roboczy ustawiany jest na specjalistycznym stole, który zanurzany jest wcześniej we wodzie. Pozwala to na ograniczenie, powstałego podczas procesu, hałasu. Stół musi być na tyle sztywny i solidny, aby móc chronić materiał przed odkształceniem. Strumień wody, odpowiedzialny jest za przyspieszanie ścierniwa, które potrafi osiągnąć prędkość nawet 340 metrów na sekundę. Strumień wody wytwarza energię kinetyczną, która w wyniku deformacji zmienia się na energię potencjalną. Natężenie pracy wody sięga nawet 25l/min, a jej prędkość zależna jest od średnicy dyszy oraz ciśnienia wody. Woda oddziałuje na materiał siłą ścierną, powoduje to powstawanie mikroszczelin, dzięki którym struktura materiału rozluźnia się a jej cząstki się odrywają. Cięcie strumieniem wody, Wrocław to bardzo popularna metoda, która pozwala na uzyskanie gładkich, a przede wszystkim równych krawędzi materiału.
 

Dlaczego cięcie strumieniem wody jest opłacalne?


 
W poszukiwaniu firmy, której specjalizacja to cięcie wodą. Wrocław to miasto, które posiada w tej dziedzinie wyspecjalizowanych, a jednocześnie solidnych wykonawców. Już od wielu lat zajmujemy się tą metodą i nie ukrywając jesteśmy w tym naprawdę dobrzy. Jako Metikam zajmujemy się profesjonalną obróbką metalu, jesteśmy solidnym partnerem, gwarantując najwyższą jakość usług. Zdecydowaną zaletą ciecia wodą, jest możliwość przecinania szerokiej gamy materiałów. Co ważniejsze są one przecinane na zimno, to przydaje się głównie w sytuacji, gdy materiały już wcześniej poddane były obróbce cieplnej. Materiał nie jest już tak naprężony przez co możemy obrabiać go, nadając mu dowolny kształt. Dodatkowo, materiał ma gładkie krawędzie, przez co nie musimy obrabiać ich po raz kolejny. Cięcie strumieniem wody to metoda, jaką można wykorzystywać do materiałów typu gres, kamień, drewno, guma czy plastik. Bez obaw możemy też obrabiać ceramiczne płytki, stal i szkło. Nawet najdelikatniejsze materiały są bezpieczne podczas cięć, ponieważ użyty strumień wody, nie pozostawia odprysków, a powstałe szczeliny są bardzo niewielkie.