Frezowanie CNC Świebodzice

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Patrząc przez pryzmat minionych lat, zdążyliśmy już zauważyć, że wszystko wokół nas ulega unowocześnieniu. Architektura, elektronika, czy chociażby nauka ciągle się zmieniają w taki sposób, aby ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Poprawienie warunków życia to nie jedyny powód, dla którego staramy się modernizować czynności czy urządzenia. Duży wpływ na to ma również rosnące oczekiwania klientów, które z roku na rok jest coraz większe. Do takiej rzeczy należy również dziedzina, której celem jest obróbka metali. Udoskonalenie metod obróbki pozwala na podniesienie efektywności firm, a to właśnie głównie na tym nam zależy. Podążając za innowacjami technicznymi, a także technologicznymi tworzy się coraz to nowsze sprzęty zajmujące się obróbką metali. Co można zaliczyć do tej grupy?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Świebodzice


 
Obróbka skrawania to metoda bardzo skuteczna, a zarazem dająca zaskakujące efekty. Możemy być pewni, że wykonywane czynności będą dokładne i spełnią wymagania, które stawiane są przez nawet bardzo wymagających klientów. Obróbka cnc wykorzystywana jest praktycznie w każdym odłamie przemysłu. Możemy się z nią spotkać w medycynie, elektronice, a także motoryzacji czy lotnictwie. Co jest w niej tak wyjątkowego? CNC to skrót od nazwy Computerized Numerical Control, czyli urządzenia sterowane numerycznie. W takich metodach obróbki, jak sama nazwa wskazuje używa się komputera, który pełni rolę sterownika. Ogromnym plusem mikrokomputerów jest fakt, że możemy programować je tak, jak tylko chcemy. Specjalistyczny monitor, na bieżąco śledzi poczynania i procesy obróbki, dzięki czemu możemy ją stale kontrolować.
 

Świebodzice, a Metikam


 
Frezowanie cnc w Świebodzicach to coraz popularniejsza metoda obróbki materiałów. Firma Metikam funkcjonuje na rynku już od wielu lat, dlatego dobrze wiemy, jak sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadamy grono specjalistów, którzy indywidualnie podchodzą do potrzeb i profesjonalnie wykonują swoje obowiązki. Nasza siedziba znajduje się w Żarowie, dlatego dotarcie do pobliskich miejscowości nie jest dla nas problemem. Jeśli szukasz zawodowca w obróbce metali, zdecyduj się na usługi naszej firmy.
 

Przebieg frezowania cnc


 
Obróbka, jaką jest frezowanie to swego rodzaju skrawanie, które pozwala na obrobienie wszelkich rowków, kanalików, czy kształtowych powierzchni. Narzędzie wykonuje obrotowy ruch, a obrabiany przedmiot ruch posuwny, Podczas całego cyklu narzędzia do frezowania wykonują swoje ruchy jedno po drugim, a nie wszystkie na raz. Frezowanie przy pomocy sprzętów cnc można podzielić na trzy etapy. Pierwszym z nich jest wytworzenie komputerowego projektu. Kolejno jest on przetwarzany w taki sposób, aby mógł być przetworzony przez specjalistyczne maszyny. Etap końcowy to obróbka i gotowy produkt. Frezowanie charakteryzuje się przede wszystkim szybkością, a także precyzją. Wymienione ruchy można wykonywać znacznie szybciej niż umożliwiała do dotychczas obróbka ręczna. Frezowanie cnc w Świebodzicach, czy każdej innej miejscowości wymaga odpowiedniego przeszkolenia, dlatego jeśli chcesz, aby obróbka przeprowadzona była profesjonalnie zdecyduj się na usługi Metikam.