Frezowanie CNC Wałbrzych

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Wałbrzych to miejscowość znajdująca się w województwie dolnośląskim. Miasto zostało założone już w IX wieku i określana jest mianem ośrodka naukowego, akademickiego i przemysłowego. Można więc śmiało stwierdzić, że oprócz znajdujących się tam zachwycających krajobrazów, dostrzec możemy też wiele przykładów architektury. W mieście znajduje się również wiele przedsiębiorstw, charakteryzujących się dużym zapotrzebowaniem, chociażby na frezowanie cnc. Wałbrzych to stale rozwijające się miasto, które stara się unowocześniać usługi przemysłowo-handlowe. Nasza firma już od wielu lat zajmuje się obróbką metali, to co nas charakteryzuje to przede wszystkim ogromne doświadczenie. Siedziba mieści się w Żarowie, a więc blisko nam do okolicznych większych miast. Jeżeli więc szukasz profesjonalistów w dziedzinie obróbki metali, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Wałbrzych


 
Frezowanie należy do procesów obróbki skrawaniem, a jego nazwa wywodzi się z języka angielskiego. Z tego typu technologią po raz pierwszy zetknęliśmy się pod koniec lat 70, właśnie w tedy gdy zaczęły rozwijać się komputery. Całym procesem zajmuje się mikrokomputer, który zintegrowany jest ze sterującą częścią obrabiarki. Zasada jest prosta obrotowy ruch głowicy, wykonywany najczęściej przez wieloostrzowe narzędzie, obrabia dany przedmiot. Dzięki frezowaniu cnc jesteśmy w stanie kształtować metal poprzez usuwanie z niego niepotrzebnego materiału. Nadajemy mu odpowiedni kształt, wymiar a nie rzadko też właściwości powierzchni. Frezowanie należy do rodzaju obróbki wiórkowej, którą możemy wykonać przy użyciu frezarki. Kiedy poddajemy materiał obróbce, pozostaje on unieruchomiony, a w ruch wprawia się jedynie narzędzie. Nad całym procesem władze przejmuje oczywiście odpowiednio dobrany program.
 

Czym jest programowanie?


 
Programowanie frezarki to dobranie odpowiedniego algorytmu, który zawiera funkcje maszynowe czy G-kody. Oprogramowanie jest przygotowane w odpowiednim języku, dokładnie takim w jaki wyposażona jest frezarka. Za regulacje procesu odpowiada sterownik, a operator maszyny odpowiedzialny jest jedynie za ułożenie przedmiotu oraz ustawienie odpowiedniego programu do obróbki. Czym charakteryzuje się frezowanie CNC? Przede wszystkim jest to metoda bardzo precyzyjna, a co ważniejsze powtarzalna. Oznacza to, że jesteśmy w stanie wykonać wiele elementów o takim samym wyglądzie i właściwościach.
 

Zalety metody frezowania CNC


 
Frezowanie Wałbrzych to metoda którą bardzo często stosujemy w Metikam. Oczywiście wszystko za sprawą jej zalet, których jest dość sporo. Warto wspomnieć o szybkim procesie obróbki metali oraz niewiarygodnej precyzji. Manualne sterowanie umożliwia nie tylko naszą produktywność, ale też minimalizuje straty w materiale. Jest to również bardzo bezpieczna technologia, w której udział ludzki jest znikomy. Zmniejszamy przez to ryzyko niebezpieczeństwa, a jednocześnie zwiększamy jakość obrabianych materiałów. Frezowanie CNC to metoda o wielu mocnych stronach, obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych metod obróbki metali.