Frezowanie CNC Wrocław

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Każda z firm dąży do tego, aby usprawniać metody, z których korzysta na co dzień. Staramy się podwyższać nasze standardy, a przy tym spełniać zwiększające się wymagania klientów. Łączymy doświadczenie z cyfryzacją i podążamy za nowoczesnością. Frezowanie CNC to jedna z metod obróbki metali. Jej celem jest głównie obrabianie płaszczyzn i powierzchni. Umożliwia wygładzenie rowków, kanalików czy uzębień i najczęściej wykorzystywana jest przez firmy ceniące sobie profesjonalizm. Jedną z niezwykle precyzyjnych metod jest właśnie frezowanie CNC. Wrocław to miasto cieszące się sporą populacją. Możemy tam znaleźć kilka firm wykonującej podobne usługi, lecz nie każda z nich będzie tak profesjonalna, jak Metikam. Warto zaznaczyć, że frezowanie to metoda, którą najczęściej wykonują firmy z doświadczeniem, cieszące się profesjonalizmem i posiadające specjalistyczny sprzęt. Dlatego podczas wyboru odpowiedniej firmy, warto przyjrzeć się tym cechą.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Wrocław


 
Frezowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod, jeżeli chodzi o obróbkę skrawaniem. Do procesów wykorzystuje się ostrza, dzięki którym można uzyskać najróżniejsze formy. Jeśli obrobić chcemy takie tworzywa, jak drewno, stal czy tworzywa sztuczne zdecydujmy się na frezowanie. Wrocław to miasto położone nieopodal Żarowa, czyli miejscowości, w której znajduje się nasza siedziba. Znajdujemy się na terenie województwa dolnośląskiego, dlatego też, właśnie tu świadczymy nasze usługi. Cechujemy się profesjonalizmem, doświadczeniem, a przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego z naszych klientów.
 

Czym jest frezowanie CNC?


 
Na początku warto wspomnieć, że jest to metoda obsługiwana komputerowo. Specjalnie przygotowane oprogramowanie, pozwala na uzyskanie precyzyjnych elementów, w błyskawicznym tempie. Cały proces możliwy jest przy pomocy frezarki, która przy pomocy frezów, oddziela warstwy materiału. Narzędzie pracuje poprzez ruch obrotowy, a jego ząbki wchodzą w materiał, wykonując w nim wióry o różniej wielkości i grubości.
 

Czy frezowanie jest skuteczne?


 
Żeby stale polepszać efektywność działania nieustanie ulepsza się metody obróbki metali. Zgodnie z nowoczesnymi wymogami, technicznymi i technologicznymi wprowadzamy zmiany w naszych usługach. Frezowanie CNC to metoda nie tylko precyzyjna, ale też szybka i skuteczna. Dzięki niej możemy zyskać znacznie większa dokładność wykonywanych ruchów, a co za tym idzie zachowywać pierwotną jakość materiału. Zachowujemy odpowiednią powierzchnie, a przy tym trzymamy się określnego projektu. Taka metoda może być wykorzystywana w różnych dziedzinach, jak motoryzacja, lotnictwo, a nawet medycyna.
 

Zalety frezowania CNC


 
Do pierwszej z nich możemy zaliczyć uniwersalność metody. Obrobić można zarówno stal, drewno, jak też tworzywa sztuczne. Określone parametry pracy urządzenia znacznie ograniczają zużycie materiału. Obrabiamy materiał, jednocześnie dbając o to, aby podczas procesu powstało jak najmniej odpadów. Metoda ta idealnie odwzorowuje podany projekt, a przy tym gwarantuje powtarzalność produktów, przy zachowaniu ich właściwości. Cały proces jest zautomatyzowany, dzięki czemu możemy liczyć na wysoką precyzję i tempo produkcji.