Gięcie blach Wałbrzych

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Rozbudowana architektura, czy urządzenia elektryczne to idealny przykład tego, jak nowoczesne kształty przejęły nasz świat. Coraz częściej zastanawiamy się, nad tym co widzimy i jak możliwe jest to, że obrało to właśnie taką formę. Jednym z procesów, który zajmuję się plastycznych kształtowaniem metali jest gięcie blach. To metoda umożliwiając trwałe odkształcenie lub nagięcie materiału bez uszkadzania jego spójności i właściwości. Jednocześnie zalicza się ją do bardzo precyzyjnej, szybkiej a także efektywnej metody obróbki metalu. Dlaczego warto wykorzystać tą metodę i jakie niesie za sobą korzyści?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Wałbrzych


 
Jedną z usług, w jakich specjalizuje się nasza firma jest gięcie blach. Wałbrzych to jedno z wielu miast, które zaufało naszemu doświadczeniu i odkryło nasze możliwości. Dzięki wypracowanej tradycji, którą z biegiem postępującej technologii, udoskonalamy mamy na swoim koncie już wiele klientów, którym udało się nam pomóc. Do naszych zadań wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, które są w pełni bezpieczne a co ważniejsze skuteczne w działaniu. Nasza praca to nasza pasja, dlatego przez te lata wypracowaliśmy swoją pozycję na Polskim rynku. Jeśli więc szukasz wykonawcy, który profesjonalnie podejdzie do obróbki metali, zajrzyj na stronę firmy Metikam.
 

Czym jest gięcie blach?


 
Gięcie blach jest technicznym procesem, zajmującym się odkształcaniem materiału. Nie jest on skomplikowany, a co ważniejsze wymiary materiału zostają nienaruszone. Przed gięciem trzeba materiał odpowiednio dociąć, a po nim wygładzić i zamalować. Oczywiście cały proces byłby niemożliwy bez odpowiedniego sprzętu, którym jest prasa. Żeby odpowiednio wygiąć blachę musi ona przejść przez trzy procesy. Pierwszy z nich to sprężyste gięcie, drugi gięcie plastyczne, a na koniec dotłaczanie. Ta technologia w czasie swojego trwania sprawia, że blachy się wyginają, są zawijane, prostowane, a także skręcane. Typy gięcia blach dopiera się z uwagi na poddawany obróbce materiał, a szczególnie jego grubość i fakturę.
 

Jak przebiega proces?


 
Cały proces gięcia blach możliwy jest za sprawą użycia specjalistycznych pras. Każda z nich sterowana jest komputerowo, co pozwala na wyeliminowanie wszelkich pomyłek podczas obróbki. Zastosowanie prasy umożliwia zawijanie, wyginanie, prostowanie oraz profilowanie blachy bez naruszenia jej właściwości. Prasa wyposażona jest w miernik kąta, oznacza to, że bez obaw możemy zachować powtarzalność wygięć na nieskończonej ilości materiałów.
 

Zalety gięcia blach


 
Dzięki zastosowaniu gięcia blach przy pomocy pras, jesteśmy w stanie wykonać nawet duże zlecenie, w niewielkim czasie. Komputerowe oprogramowanie połączone z wysoką wydajnością urządzenia i ekonomią to idealna metoda plastycznej obróbki metalu. Dysponujemy maszynami o nowoczesnej technologii o wysokiej precyzji i dużej mocy. W połączeniu z naszym doświadczeniem jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najlepszą jakość wykonywanych usług. Poszukujesz fachowców w mechanicznej obróbce metali, sprawdź ofertę naszej firmy Metikam.