Gięcie blach Wrocław

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Gięcie blach to proces plastycznej obróbki metalu. Oznacza to, że kształtujemy jego nową formę przy pomocy zgięć, tak aby nie naruszać jego fizycznych właściwości. Gięcie jest metodą szybką, precyzyjną, a przede wszystkim bardzo efektywną. Taka usługa zaliczana jest do operacji tłoczenia, podczas zgięć, produkt przekracza granicę plastyczności, a jego wytrzymałość jest niezmienna. W uproszczeniu, zmieniamy jedynie formę, kształt metalu, a nie jego spójność czy wymiar. Proces gięcia blach pozwala na stworzenie różnych kątów, które oscylują w przedziale od 0 do 360 stopni. Możemy więc wytworzyć zarówno kąty proste, jak i stworzyć z materiału okrąg. Na obecną chwilę taka technika jest bardzo popularna, szczególnie w zakładach przemysłowych. Jak wygląda ten proces i kiedy można go zastosować?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Wrocław


 
Jedną z najprostszych technik obróbki metali jest właśnie gięcie blach. Wrocław to miasto o szeroko określonych potrzebach. Coraz częściej możemy zauważyć ewoluującą architekturę, czy nowe konstrukcje, których zadaniem jest poprawa atrakcyjności miasta. Metikam to firma zajmująca się obróbką metali już od kilku dekad. Swoim profesjonalizmem i doświadczeniem staramy się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Centrum naszego dowodzenia znajduje się w Żarowie w firmie METIKAM, dlatego też świadczymy nasze usługi głównie na terenie pobliskiego Wrocławia i okolic. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie, a przede wszystkim z pasją. Naszym zdaniem te dwie cechy to coś co zachęca naszych zleceniodawców do podjęcia współpracy.
 

Na czym polega proces gięcia blach?


 
Należy wspomnieć, że podczas procesu gięcia metali, nie dochodzi do ich rozdzielenia. Obróbka wykonywana jest przy pomocy pras krawędziowych lub walców. Urządzenia te przy pomocy wykorzystywanego ruchu prostoliniowo-zwrotnego lub obrotowego wyginają dany materiał. Pierwsza metoda, czyli gięcie prasą polega na umieszczeniu blachy w matrycy i odkształceniu jej opuszczanym stemplem. Kąt odgięcia zależny jest więc tylko i wyłącznie od prędkości opuszczonej, górnej części prasy. Urządzeniem, jakie wykorzystujemy do tej obróbki jest prasa krawędziowa CNC. Jest to jedne z nowocześniejszych urządzeń do sterowania komputerowego. Umożliwia to nie tylko szybką pracę, ale także precyzję oraz w 100% powtarzalny rezultat.
 

Kiedy stosuję się ten proces?


 
Jednym z najczęściej wykorzystywanych procesów jest właśnie gięcie blachy. Wrocław to miasto, w którym możemy znaleźć wiele gałęzi przemysłu, które korzystają z takich właśnie usług. Wykorzystuje się je do przygotowywania rur i rynien, podczas produkcji elementów dla branż budowlanych, czy branży motoryzacyjnej. Gięcie blach we Wrocławiu może być wykorzystywane również podczas tworzenia blacho-dachówek, produkcji sprzętów do codziennego użytku, czy też w stolarce otworowej. Bez tej obróbki nie można by było tworzyć metalowych czy stalowych konstrukcji. a także tworzyć produktów dla przemysłu produkcyjnego, samolotowego czy okrętowego.