Hartowanie indukcyjne
Dzierżoniów

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Od lat staramy się usprawniać nasze działania, chociażby te, które związane są z obróbką metali. Dążymy do tego, aby stwarzać urządzenia i maszyny, które zastąpią ludzkie dłonie. To oczywiście nie jedna z przyczyn, dla których zaczęto to robić. Użycie zautomatyzowanych sprzętów znacznie usprawnia produkcje, jest ona szybsza i bardziej wydajna. Wykonywane prace są bezpieczniejsze, mniej męczące, a my mamy nad nimi pełną kontrolę. Dla przykładu weźmy hartowanie indukcyjne. Dzierżoniów, Wrocław, czy inne z miast coraz częściej sięgają po tego typu metody obróbki, aby rozwijać przemysł. Przynosi to zamierzone efekty, firmy w konsekwencji są zadowolone a zyski stale wzrastają. Czym jest hartowanie indukcyjne? Jak przebiega jego proces i jakich efektów możemy się spodziewać?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie indukcyjne Dzierżoniów


 
Na początku skupmy się na tym, czym właściwie jest samo hartowanie. To proces, w którym to obrabiany przez nas materiał uzyskuje dodatkową wytrzymałość. Zwiększamy jego twardość, sprężystość, a także odporność na otarcia i ścieranie. W konsekwencji poprawione są właściwości metali, które stanowią mechaniczne elementy konstrukcji. Poprzez hartowanie indukcyjne, najczęściej uszlachetnia się takie materiały, jak wałki, rolki czy koła zębate. Co należy wspomnieć, poprawiamy właściwości elementów, bez konieczności jego przeprojektowania. Hartować indukcją możemy wiele elementów, jednakże większość z nich to te symetryczne. Najczęściej są one wytworzone z żeliwa, czy stali.
 

Jak wygląda hartowanie przy użyciu indukcji?


 
Hartowane elementy zwiększają swoją twardość poprzez użycie indukcji, która odpowiedzialna jest za jego nagrzanie. Następnie doprowadza się to jego błyskawicznego schłodzenia. Cały proces jest bezdotykowy, oznacza to, że na żadnym etapie procesu nie mamy bezpośredniego kontaktu z przedmiotem. Indukcja generuje skupione i intensywne światło, dzięki czemu ogrzewana jest jedynie część, która wymaga hartowania. Najlepsze efekty pracy osiągniemy po dobraniu optymalnych parametrów. Należą do nich częstotliwość nagrzewania, cykl, medium schładzające oraz konstrukcja cewki.
 

Korzyści hartowania indukcyjnego


 
To proces, który zdecydowanie zwiększa wydajność, dlatego tak chętnie stosowany jest na liniach produkcyjnych. Stosując indukcje działamy szybko i przeprowadzać możemy powtarzalne procesy. Wszystkie elementy hartowane są oddzielnie, ale to nie jest problemem, gdyż wszystko przeprowadzane jest w szybkim tempie. Pozwala to na precyzyjne zahartowanie każdego przedmiotu, poprzez dobranie odpowiednich parametrów. W naszej ofercie znajdziesz wiele metod obróbki metali, w tym właśnie hartowanie indukcyjne. Jeśli szukasz ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, trafiłeś na idealna firmę. Metikam to specjaliści, którzy z sercem podchodzą do wykonywanej pracy, nasze warsztaty wyposażone są w nowoczesne sprzęty i urządzenia, które usprawniają nasze działania. Odwiedź naszą stronę internetową lub zadzwoń i dowiedz się więcej o naszych możliwościach.