Hartowanie laserowe
Strzegom

Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.


 
Jedną z najwcześniej opanowanych metod obróbki metali jest hartowanie laserowe. Strzegom to miasto, które od wieków korzystało z konwencjonalnych metod hartowania piecowego czy płomieniowego. Na szczęście z biegiem upływających lat, rozwija się nauka a razem z nią technologia. Możemy pozwolić sobie na wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń, które znacznie usprawniają nasze codzienne obowiązki w pracy, czy w domu. Jedną z metod, która na przestrzeni tak wielu lat znacznie się rozwinęła jest właśnie hartowanie laserowe. Jest to coraz bardziej popularna a co istotniejsze coraz częściej wykorzystywana metoda obróbki metali. Wiele miast z Dolnego Śląska potrzebuje fachowców w tej dziedzinie, na szczęście z pomocą przychodzimy my. Firma Metikam to zespół profesjonalistów, wzbogaconych o wiedzę i ogromne doświadczenie. Działamy na Polskim rynku już od wielu lat, dlatego wiemy, jak sprostać oczekiwaniom naszych klientów.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Hartowanie laserowe Strzegom


 
Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na metalowe materiały, które są elementami różnego rodzaju konstrukcji. Wiążę się to z tym, że są one wystawiane na trwałe użycie, przez co zwiększa się ich ścieralność. W związku z tym coraz częściej sięga się po metody, które nadają metalowym elementom dodatkowej twardości. Do tych celów wykorzystuje się właśnie hartowanie laserowe. Strzegom ma świadomość, jak istotne są te cechy i ile korzyści mogą za sobą nieść. Hartowanie to sposób na to, aby nasze materiały były znacznie twardsze i bardziej odporne na ścieranie. Uszlachetnić można nawet najmniejsze i najbardziej złożone przedmioty.
 

Jak przebiega hartowanie laserowe?


 
Podczas tego procesu do obróbki materiału, używa się lasera a w zasadzie jego wiązki. Odpowiada ona za nagrzanie powierzchni, na styku której powstaje różnica temperatur. Powstaje przemiana austenityczna, a laser wycina szczelinę. Część, na którą przestaje padać promień lasera, samoistnie się schładza. Struktura nie wraca do swojej pierwotnej formy przez co staje się bardzo twarda. Ten rodzaj technologii znacznie się rozpowszechnia, rośnie jego znaczenie głównie w przemyśle, jak i budowie maszyn. Podczas procesu laser oddziałuje bezpośrednio na materiał, dzięki czemu temperatura dostarczana jest bezpośrednio do niego.
 

Dlaczego hartowanie laserowe się opłaca?


 
Hartowanie laserowe, to przede wszystkim nowoczesna metoda, która sterowana jest przez oprogramowanie komputerowe. Pozwala to nie tylko na znaczne zwiększenie tempa pracy, ale na eliminacje wszelkich możliwych błędów, podczas obróbki. Ponadto, nie potrzebujemy schładzać materiału wodą ani sprężonym powietrzem. Zyskujemy utwardzona warstwę materiału, która może osiągnąć grubość nawet 2mm. Hartować możemy różnorodne materiały o różnej wielkości i geometrii. Dzięki użyciu lasera nie potrzebujemy żadnej dodatkowej obróbki materiału, posiadamy pełną kontrolę temperatury i całego procesu. Hartowanie laserowe to bezdotykowa obróbka, która nie powoduje zużycia narzędzia. Najlepszym wykonawcą w rejonie Dolnego Śląska jest firma Metikam.