Hartowanie laserowe
Wałbrzych

Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.


 
Technologia laserowa stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Laser emituje elektromagnetyczne promieniowanie o bardzo niskiej rozbieżności. Promień jest bardzo spójny i posiada postać wiązki o bardzo małej szerokości. Jednocześnie jej moc jest bardzo duża, dzięki tak skupionej energii. Laser to wynalazek bardzo nowoczesny i właśnie z nowoczesnością nam się kojarzy. Niegdyś o jego zastosowaniu mogliśmy jedynie pomarzyć, dziś spełnia się w wielu dziedzinach. Stosowany jest do drążenia, spawania a także poligrafii. Jednakże interesującym nas tematem jest jego zastosowanie w dziedzinie obróbki metali. Tak, lasery stosuje się na przykład do hartowania metali. Jak wygląda taki proces i dlaczego zyskał taką popularność? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Hartowanie laserowe Wałbrzych


 
Hartowanie laserowe Wałbrzych to temat bardzo na czasie, głównie przez fakt wykorzystania do tego procesu nowoczesnych sprzętów laserowych. Dzisiejsze zapotrzebowania przemysłowe stawiają inżynierom zupełnie nowe wymagania. Niegdyś wybór technologii do obróbki był oczywisty, korzystaliśmy z tego co było dostępne. Dziś możemy wykorzystywać metody, które w największym stopniu przyczynią się do usprawnienia naszej pracy. Hartowanie laserowe to proces umożliwiający nam obróbkę metali niezależnie od ich budowy. Precyzja urządzenia odkrywa coraz to nowsze możliwości, z których dano nam skorzystać.
 

Dlaczego hartownie laserem się opłaca?


 
Hartowanie laserowe w Wałbrzychu to jedynie część naszych usług jakie świadczymy w Metikam, jakie dano nam Państwu oferować. Działamy na terenie całego Dolnego Śląska, a to za sprawą tak udogodnionej lokalizacji naszej siedziby. Ale przejdźmy do konkretów, czyli zalet jakie niesie za sobą hartowanie laserowe. Warto zauważyć, że jest to metoda, która nie zanieczyszcza naszego środowiska. Do jej napędzania nie używamy żadnych paliw kopalnianych, dzięki czemu nie wytwarzamy żadnych toksycznych substancji. Ponadto, podczas obróbki nie powstają żadne niebezpieczne odpady ani związki chemiczne. Nie używamy także ognia, który w niekontrolowanych sytuacjach mógłby być niebezpieczny. Hartowanie laserowe to proces samowystarczalny, oznacza to, że nie potrzebujemy stosować żadnych procesów pomocniczych. Metoda ta jest energooszczędna a na dodatek bardzo szybka i precyzyjna.
 

Hartowanie laserowe jako alternatywa klasycznego metalu


 
Hartowanie laserowe to proces, który można wykonywać zarówno na całych materiałach, jak i ich częściach. Zastosowanie tej metody umożliwia utwardzenie powierzchni metali, co za tym idzie wzmacniamy jego rdzeń, ale też redukujemy ryzyko pęknięcia. Podczas stosowania tej techniki do materiału wprowadza się 20% ciepła, którego ilość ogranicza konieczność stosowania dalszej obróbki. Stosując laser znacznie usprawniamy naszą pracę, gdyż możemy ja wykonać w stosunkowo krótkim czasie. Ponadto, hartowana powierzchnia może przybrać dowolny kształt a detal zyskać określoną głębokość. Jeśli szukasz metody szybkiej, precyzyjnej a co ważniejsze skutecznej i efektownej zdecyduj się na hartowanie laserowe.