Hartowanie laserowe
Wrocław

Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.


 
Technologie laserowe wykorzystujemy już od dłuższego czasu. Łączenie materiałów, czy ich cięcie przy pomocy tego procesu to nie jedyne zastosowanie lasera. Lasery wykorzystujemy także do tak zwanej obróbki powierzchniowej, w wyniku której modyfikujemy właściwości fizyczne materiałów. Coraz częściej wykorzystywanie hartowania laserowego, służy do polepszenia odporności wierzchniej warstwy materiału oraz zwiększaniu jego twardości. Proces ten uszlachetnia części, które narażone są na większe obciążenie, spowodowane chociażby ciągłą pracą.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Hartowanie laserowe Wrocław


 
Zwiększające się z roku na rok wymogi produkcyjne, sprawiają, że wykorzystywane materiały muszą charakteryzować się znacznie lepszymi parametrami, niż te spotykane jeszcze kilka lat temu. Techniczne wymogi wykorzystywanych w produktach detali skłaniają nas do korzystania z nowoczesnych technologii, jaką jest na przykład hartowanie laserowe. Wrocław to spore miasto, w którym znajduję się wiele firm, produkujących części czy sprzęty, z których wiele ludzi decyduje się korzystać przez lata. Z pomocą nadchodzimy my jako firma zajmująca się profesjonalną obróbką metali. Nasza siedziba znajduje się w Żarowie, jednak nasze usługi wykonujemy na terenie całego Dolnego Śląska. Od wielu lat działamy na rynku, a nasze doświadczenie wychodzi naprzeciw naszych klientów i stale rozwijającego się rynku. Posiadamy nowoczesne technologie, dzięki którym jesteśmy w stanie usprawnić oraz poprawić warunki techniczne różnego rodzaju metali, jak aluminium czy stal. Najlepsze hartowanie laserowe we Wrocławiu - firma Metikam.
 

Charakterystyka hartowania laserowego


 
Celem hartowania laserowego jest zwiększenie twardości powierzchni obrabianego materiału. Podczas procesu, główną rolę odgrywa promieniowanie laserowe, które dzięki falą uderzeniowym wpływa na strukturę materiału. Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju hartowania jest nagrzanie materiału do temperatury bliskiej, jego topnieniu. Najczęściej wartości te sięgają od 900 stopni do nawet 1400. Głębokość promienia, który przedostaje się do materiału to około 0,1 do 1,5 mm, w niektórych przypadkach może być to nawet 2,5 mm. Przesuwający się promień lasera sprawia, że uprzednio nagrzana warstwa natychmiastowo się schładza. Szybkie tempo sprawia, że pierwotna struktura nie ma czasu na powrót do swojej formy i ulega natychmiastowemu stwardnieniu.
 

Korzyści z zastosowania hartowania laserowego


 
Hartowanie laserowe przeznaczone jest do uszlachetniana elementów, które narażone są na obciążenia. Mogą to być na przykład narzędzia do gięcia, wałek rozrządu, czy stalowe konstrukcje. Podczas procesu wykorzystuje się laser, który gwarantuje nie tylko precyzję, ale też szybkie tempo wykonywanej obróbki. Bezdotykowy proces eliminuje wykonywanie dodatkowych czynności zarówno przed, jak i po obróbce. Ponadto, elementy nie są narażone na wyginanie się, powierzchnia pozostaje w nienaruszonym stanie, a podgrzewana zostaje jedynie część, którą chcemy poddać obróbce. Hartowanie laserowe we Wrocławiu, pozostawione w rękach wyspecjalizowanych pracowników firmy Metikam to gwarancja najwyższej jakości usług.