Spawanie stali i aluminium
Wałbrzych

Spawanie MIG/MAG, spawanie TIG
- techniki spawalnicze METIKAM


 
Aluminium to materiał, który swoje zastosowanie ma naprawdę w wielu branżach. Niestety, jeśli chodzi o jego spawanie, można mieć z nim niemały kłopot. Spawanie aluminium to temat ciężki nawet dla doświadczonych spawaczy. Główny problem wynika z tego, że temperatura topnienia aluminium jest stosunkowo niska, a podczas łączenia na jego powierzchni powstaje warstwa tlenkowa. Nieumiejętne podejście do sprawy może powodować powstawanie wadliwych spoin lub porów na materiale. Jak odpowiednio podejść do aluminium, tak aby idealnie je zespawać? Jakie metody sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Odpowiedzi na te pytania z pewnością znajdziesz w poniższym artykule.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Częstochowski


518 140 719
tomasz.czestochowski@metikam.pl
 

Spawanie aluminium Wałbrzych


 
Jedną z usług, jakimi zajmuje się nasz firma Metikam to profesjonalna obróbka metali, jak na przykład spawanie aluminium. Wałbrzych jest jednym z miast, które doskonale zna nasze umiejętności i nie rzadko z nich korzysta. Pomimo iż nie zawsze głośno o nas, posiadamy naprawdę ambitną historię, którą lubimy się dzielić. Nasze profesjonalne podejście do obróbki metali to nie tylko nasza praca, ale też pasja, którą z biegiem czasu udoskonalamy. Lubimy to co robimy, a połączenie tego z tradycją i doświadczeniem to klucz do odniesienia nowych sukcesów. Siedziba naszej firmy mieści się w Żarowie, dlatego tak chętnie wzbogacamy pobliskie miasta naszymi umiejętnościami. Obróbka metali to dziedzina, w której liczy się precyzja i dokładność. Dlatego wybierając wykonawcę tej usługi warto zdecydować się na kogoś z dobrymi rekomendacjami.
 

Czym jest aluminium?


 
Aluminium jest pierwiastkiem nadzwyczaj wytrzymałym a do tego wyjątkowo lekkim. Wyróżnia go aż 3-krotnie mniejsza gęstość niż w przypadku stali. Ze względu na jego właściwości, aluminium jest wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu. Można z niego stworzyć zarówno elementy motoryzacyjne, puszki czy sprzęty sportowe. Co ważniejsze jest to materiał, który może być wielokrotnie poddawany recyklingowi, bez obaw o jego strukturę. Ponadto, aluminium charakteryzuje się dużą odpornością, na przykład na korozję.
 

Metody spawania aluminium


 
Na rynku obecnie dominują dwa rodzaje metod spawania aluminium. Należy do niej spawanie półautomatem MIG/MAG oraz TIG. W obu tych przypadkach używa się obojętnego gazu, którym może być na przykład Argon. Technologię MIG wykorzystuje się głównie w przypadkach, gdy dany materiał ma 1mm grubości lub więcej. Jeżeli chodzi o metodę TIG w tym przypadku stosujemy ją do aluminium znacznie cieńszego niż 1mm. Podczas spawania używamy elektrod, których temperatura topnienia jest nadzwyczaj wysoka, a kształt umożliwia jednostajne jarzenie się łuku. Technologia TIG pozwala nam wykorzystywać prąd przemienny, który na materiale jakim jest aluminium, wytwarza spoinę o znakomitej jakości.
 

Zalety metod spawania


 
Z pewnością do zalet tych metod można zaliczyć wysoką wydajność. Nie mniej liczy się tutaj wykorzystywana spoina o wysokiej jakości, która idealnie przytwierdza jego dwie części. Dzięki tym metodą można spawać materiały posiadające szeroki zakres grubości. Działać możemy na różnych płaszczyznach, a zautomatyzowane procesy gwarantują powtarzalność wyników.