Toczenie CNC Wałbrzych

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie CNC w Wałbrzychu to jeden z procesów, który zaliczany jest do obróbki metali. Podczas obróbki z surowego materiału powstaje gotowy produkt. Do całego procesu wykorzystuje się maszyny sterowane komputerowo, które potocznie nazywane są obrabiarkami CNC. W dzisiejszych czasach jest to jedna z nowocześniejszych wersji obróbki metali, jaką wykonujemy w naszej firmie Metikam. Jedyny ludzki kontakt ludzki z maszyną konieczny jest podczas sterowania dźwigniami i pokrętłami. Zautomatyzowane obrabiarki przyczyniły się do zwiększenia nie tylko precyzji procesu, ale także jego wydajności. Obróbką metali zajmujemy się od wielu lat, siedziba naszej firmy znajduje się w Żarowie, przez co chętnie rozpowszechniamy nasze doświadczenie w okolicznych miastach. To co nas cechuje to przede wszystkim wypracowana przez lata tradycja, którą zgodnie z napływającymi trendami staramy się unowocześniać. Połączenie naszych umiejętności z możliwościami obecnych na rynku urządzeń to gwarancja najwyższej jakości usług.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie CNC Wałbrzych


 
Toczenie CNC to proces polegający na usunięciu z obrabianego przedmiotu jego warstwy, w celu uzyskania zamierzonego kształtu. W zależności od tego, jaką geometrię ma przyjąć materiał wybrać możemy kilka rodzajów obróbki. Jednym na którym dziś się skupimy jest właśnie toczenie CNC, wykonywane przy użyciu obrabiarki o specjalistycznej kinematyce. Wykorzystanie urządzeń o wbudowanych systemach pozwala zautomatyzować proces i uzyskać seryjną produkcję. Zajmujemy się produkcją komponentów dla wielu odłamów gospodarki. Znajdzie się w nich przemysł lotniczy, budowniczy czy też motoryzacyjny, czy rolniczy.
 

Charakterystyka toczenia CNC


 
Toczenie jest metodą podstawową, jeżeli mówimy o obróbce skrawaniem. Jej głównym celem jest oddzielenie pewnej warstwy materiału, przy pomocy specjalistycznego narzędzia. Warto wspomnieć, że podczas tego procesu pracuje jedynie materiał, a samo narzędzie pozostaje w spoczynku. Tworzy się więc ruch obrotowy przedmiotu i liniowy narzędzia.
 

Rolnictwo, a toczenie CNC


 
Rolnictwo to jedna z branż, dla której toczenie Wałbrzych wydaje się być podstawową obróbką. Dany sektor charakteryzuje chociażby stale zmieniający się poziom technologii. Oczywiście mowa tutaj o automatyzacji niektórych procesów, czy chociażby stałym unowocześnianiu urządzeń. Nie dziwnym więc powinno być dla nas to, że wszelkiego rodzaju komponenty muszą charakteryzować się wysokim dopasowaniem oraz wytrzymałością. Jeżeli więc oczekujesz od obrabianych metali właśnie takich cech, powinieneś zdecydować się na usługi, jakie oferuje nasza firma.
 

Obróbka CNC i jej zalety


 
Do podstawowej zalety obróbki CNC powinniśmy zaliczyć, wydajność. Wynika on głównie ze specyfikacji używanych maszyn, ale także zautomatyzowanych ruchów, które są znacznie szybsze. Kolejną mocną stroną jest dokładność, precyzyjne sterowniki oraz coraz to nowsze rozwiązania, przekładają się na osiąganie coraz to większej dokładności. Przy zastosowaniu obróbki cnc możemy wykonywać zadania szybciej, a co ważniejsze będą one charakteryzowały się powtarzalnością.