Toczenie CNC Wrocław

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie CNC to jeden z rodzajów obróbki komputerowej, znajdujący swoje zastosowanie zaraz po frezowaniu. Nasza firma Metikam specjalizuje się w nowoczesnych obróbkach skrawania dla materiałów takich, jak stal, aluminium czy stal chirurgiczna. Popularność tej metody zależna jest głównie od stale zwiększającego się zapotrzebowania rynku. Toczenie stali nierdzewnej to odłam poszukiwany przez branże motoryzacyjną, przemysł, czy też rynek medyczny. Toczenie aluminium, to znacznie rzadziej obrabiany materiał, wykorzystywany głównie w branży lotniczej, czy przemyśle maszynowym. Niezależnie od materiału oraz dobranych pod niego specyfikacji toczenie CNC to proces wymagający doświadczenia. Obróbką metalu zajmujemy się od wielu lat, dlatego oferowane usługi jesteśmy w stanie zagwarantować na najwyższym poziomie.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie CNC Wrocław


 
Toczenie to metoda znana już od XIII wieku, dzięki nadchodzącej rewolucji technika ta nabrała tempa i rozwoju. Sprzęty używane do procesów zaczęły być większe, zyskały większą moc, a przede wszystkim były bardziej złożone. Zastosowana energia wodna, czy para pozwoliła na wytworzenie zaawansowanych konstrukcji, tak jak wprowadzenie silników elektrycznych. Teraz poszukując nowoczesnych technik obróbki, możemy pokusić się o toczenie CNC. Wrocław to miejsce, w których praktykujemy nasze usługi, jeśli więc poszukujesz profesjonalistów na terenie Dolnego Śląska świetnie trafiłeś. Naszą firmę cechuje przede wszystkim profesjonalizm, działamy na rynku już od kilkudziesięciu lat przez co nieustannie nabieramy doświadczenia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, przez co jesteśmy w stanie sprostać każdym oczekiwaniom. Najlepsza firma zajmująca się obróbką metali- to Metikam.
 

Jak przebiega ten proces?


 
Dzięki toczeniu jesteśmy w stanie wytworzyć elementy, poprzez skrawanie obracającego się wokół własnej osi materiału. Najczęściej umiejscowiony jest on na pręcie, który przytwierdzony jest do uchwytu tokarki. Do skrawania używa się narzędzi, które oddzielając część materiału, zgodnie z jego projektem. Toczenie CNC przeprowadzane jest komputerowo, dzięki czemu eliminujemy wszelkie pomyłki lub niedokładności.
 

Jakie materiały można obrabiać?


 
Toczenie we Wrocławiu, jakie oferuje nasza firma to proces bardzo elastyczny. Obrabiać możemy kilka materiałów, a to wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi. Najbardziej popularnymi jest metal, różne stale, ale też tworzywa sztuczne i drewno. Dzięki tokarce można produkować też wiele części, a to za sprawą tak rozwiniętej specyfiki. Wytworzyć można między innymi śruby, podkładki, wałki, pierścienie, koła czy tuleje. To tylko niektóre z nich, ukazujące tak szerokie zastosowanie metody toczenia CNC.
 

Różnica między toczeniem CNC, a frezowaniem CNC


 
Choć bardzo podobne metody obróbki metalu, różnią się od siebie diametralnie. Zastosowanie frezowania, umożliwia obróbkę płaskich powierzchni, do których należą gwinty, koła zębate, czy rowki. Toczenie natomiast to metoda nadające kształtu powierzchniom, jak kule, wałki czy stożki.