Cięcie laserem
Jelenia Góra

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Cięcie laserem to metoda, którą stosuje się do cięcia szerokiej gamy materiałów. Na przełomie lat, dzięki rozwijającej się technice, możemy stwierdzić, że jest to niezaprzeczalnie jedna z najszybszych metod cięcia. Jej stosowanie umożliwiło nie tylko wykonanie precyzyjniejszych cięć, ale zwiększyło również produktywność, która z pewnością przełożyła się na zyski. Żeby zrozumieć niezawodność tej metody oraz móc cieszyć się zaletami, które z niej płyną, najpierw należy nieco bliżej ją poznać. Jak wygląda cięcie laserem z technicznego punktu widzenia? Dlaczego tak chętnie korzysta się z tej metody, zarówno jeśli chodzi o produkcję masową, jak i do obróbki pojedynczych elementów?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Jelenia Góra


 
To jedna z metod obróbki metali, którą z pewnością można zaliczyć do termicznego rozdzielania materiałów. Główną rolę w tym procesie odgrywa silna laserowa wiązka, która uderza w powierzchnie i nagrzewa ją do momentu roztopienia. Właściwe rozpoczęcie procesu następuje w momencie, gdy wiązka lasera niemal całkowicie wniknie w powierzchnie materiału lub w jednym jego punkcie. Do przeprowadzenia takiego cięcia będzie niezbędne użycie odpowiedniego urządzenia. Jest nim laser, który emituje, spolaryzowaną, spójną wiązkę promieniowania elektromagnetycznego, ultrafioletu bądź podczerwieni. Światło, którym się posługujemy jest skumulowane i skupione, przez co okazuje się być bardzo precyzyjne. Wiązka jest na tyle mała, że działa z wyjątkowo dużą mocą, na wąskim obszarze. Jednakże laser to nie wszystko, aby cały proces przebiegł pomyślnie i bezpiecznie konieczne jest użycie gazu technicznego. Zależnie od parametrów stosuję się takie gazy, jak argon, azot lub tlen.
 

Zalety z wykorzystania cięcia laserem


 
Cięcia laserowe można wykonywać na kilka sposobów. Należy do nich proces sublimacji, wypalania bądź topienia materiału. To, którą z technik wybierzemy uzależnione jest od rodzaju materiału, jaki chcemy obrobić. Co ważniejsze wszystkie cięcia powstałe podczas procesu są precyzyjne i gładkie. Po użyciu lasera, obrabiany materiał nie wymaga od nas dalszej obróbki. Za pomocą lasera możemy wykonać nawet najmniejsze detale, które znajdują się w projekcie. Ponadto, technika ta nie powoduje uszkodzeń materiału. Działamy na niewielkiej powierzchni przez co idealnie trafiamy w zamierzony obszar. Na koniec warto również wspomnieć o zmniejszonych stratach materiału. Jeśli odpowiednio zaplanujemy linie cięcia, zredukujemy ilość odpadów materiału. Podsumowując proces, jakim jest cięcie laserem Jelenia Góra, czy to każde inne miasto to metoda bardzo popularna oraz nowoczesna. Prawidłowa kontrola procesu zapewnia najwyższej jakości efekty i pozwala uzyskać zamierzony rozmiar i kształt wielu elementów. Niezaprzeczalnie warto z niej korzystać, szczególnie jeśli jest wykonywana przez profesjonalistów, którymi jest firma Metikam. Lata doświadczeń i stale rozwijające się możliwości naszych pracowników, zapewnią wysoką jakość oferowanych przez nas usług.