Cięcie laserem 2D
Legnica

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Wielu z Was z pewnością zastanawia się nad tym, czym właściwie jest cięcie laserem. Jeśli szukamy najprostszego wyjaśnienia tego procesu, możemy stwierdzić, że jest to metoda pozwalająca na rozdzielenie materiałów. Dzięki niej jesteśmy w stanie zastosować wiele powtarzalnych działań, które usprawnia pracę nad obrabianymi materiałami. Wytwarzamy maksymalnie precyzyjne cięcia, które wedle określonych projektów, mogą przyjmować wiele kształtów. Kształtować można praktycznie każdy rodzaj materiałów, poczynając od stali czy aluminium. Jak wygląda proces cięcia laserem? Co sprawia, że jest to tak popularna i chętnie wybierana metoda obróbki? Żeby dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zapoznać się z poniższym artykułem.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Dzierżoniów


 
Cięcie laserem należy do dziedziny procesów termicznej obróbki metali. W jego trakcie zostaje użyta wiązka lasera, która skupiając się na określonej powierzchni, precyzyjnie ją przecina. Oczywistym jest, że potrzebujemy do tego specjalistycznego urządzenia, jakim jest laser. Jego zastosowanie umożliwia stworzenie spolaryzowanej wiązki promieniowania. Może to być energia elektromagnetyczna, ultrafiolet lub podczerwień. Światło, jakim operujemy jest bardzo wąskie, dzięki czemu skupia na małej powierzchni całą swoją moc. To natomiast umożliwia stworzenie bardzo precyzyjnego, a zarazem szybkiego cięcia. Cięcie metali przy użyciu lasera pozwala nam na wykonanie nawet najdrobniejszych detali, które zaplanowane są w projekcie.
 

Czego używamy podczas procesu cięcia laserem?


 
Oczywiście sam laser to tylko połowa sukcesu, równie niezbędnym elementem wykorzystywanym podczas tego procesu jest gaz techniczny. Do wyboru mamy trzy z nich, może to być tlen, azot lub argon. Zależnie od rodzaju obrabianego materiału, dobieramy do niego odpowiedni rodzaj gazu. Należy również wspomnieć, że cięcie laserem to metoda, dzięki której obrabiany materiał jest przeznaczony bezpośrednio do użytku. Nie musimy poddawać go dodatkowych procesom ani przygotowaniom.
 

Zalety wykorzystania lasera do cięcia materiałów


 
Pierwszą z zalet, o jakiej możemy wspomnieć jest precyzja powstałych cięć. Tą metodę można zaliczyć do najszybszych, dlatego umożliwia ona zwiększenie produkcji w zajmujących się tym firmach. Krawędzie, które powstają po cięciu są wygładzone, przez co produkt jest bezpieczny. Następnym elementem jest fakt produkcji niskich strat materiału oraz równie niskie zniszczenia. Laserem działamy na niewielkiej powierzchni, przez co trafiamy bezpośrednio w obszar, na jaki chcemy oddziaływać. Na koniec zdecydowana powtarzalność obrabianego materiału. Tworzyć możemy wiele identycznych cięć, których jakość będzie na najwyższym poziomie. Jako wieloletnia firma, która specjalizuje się w obróbce metali, wiemy jak powszechne stało się cięcie laserem. Dzierżoniów, Wrocław, czy Jelenia góra to tylko nieliczne z miast, które zdecydowały się nam zaufać. Jeśli więc i ty, szukasz specjalisty w obróbce metali, skorzystaj z usług Metikam i zaufaj naszym wykwalifikowanym pracownikom.