Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.
Hartowanie to proces umożliwiający nadanie stalowym elementom dodatkowej twardości. Ponadto zyskujemy także sprężystość, wytrzymałość, a w konsekwencji zwiększoną odporność na ścieranie. Wspomniane efekty możliwe są poprzez odpowiednie nagrzanie powierzchni materiału, utrzymanie go w niej, a na końcu gwałtowne schłodzenie. Metod hartowania jest wiele, dlatego decydując się na jedna z nich, warto dobrze ją poznać. Uzyskanie szczegółowych informacji na temat plusów i minusów danych technik pozwoli na wybranie odpowiedniej. Hartowanie indukcyjne to jedna z tych metod, jej największym plusem jest fakt, że nagrzewany zostaje jedynie ta część materiału, którą chcemy zahartować. Jak działa i jakie korzyści za sobą niesie? Tego dowiecie się w tym artykule.
Zapytaj o usługę:
Tomasz Strażyc
690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
Tomasz Strażyc
690 913 190tomek.strazyc@metikam.pl
Hartowanie indukcyjne Legnica
Hartowanie indukcyjne Legnica, to jedna z technik obróbki metali, na jakiej pracujemy w obszarze tego miasta. Należy ona do procesów bezdotykowych, w ramach którego urządzenie generuje intensywne ciepło. Nagrzewamy jedynie część przeznaczoną do zahartowania, wybieramy odpowiednie parametry, jak częstotliwość nagrzania, rodzaj chłodzącego medium, czy też konstrukcję cewki. Hartowany materiał nagrzewamy przy użyciu prądu elektrycznego, posiadającego wysoką częstotliwość. Charakterystycznym dla tego procesu jest fakt, że materiał nie odkształca się, a utwardzać można praktycznie każdy jego fragment. Głębokość zahartowania jest zmienna i zależna od wymagań, możemy ją regulować zmieniając częstotliwość prądu i jego natężenie. Im jest ono większe, tym większa staje się energia magnetyczna, która odpowiada za temperaturę. Dużym plusem jest szybkie nagrzewanie, co w konsekwencji sprawia, że szybki jest sam proces. Użyte składniki znajdują się w środku cewki, przez którą przepływa prąd.
Zalety hartowania indukcyjnego
Hartowanie indukcyjne można wykonywać na kilka metod. Oto kilka z nich: metoda jednoczesna, posuwowa, jednoczesna skokowa, posuwowo obrotowa i wiele innych. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy cieszyć możemy się wieloma korzyściami wynikającymi z ich użycia. Co do nich należy? Hartowanie indukcyjne zdecydowanie zwiększa wydajność. Podczas tego procesu zyskujemy w szybkim tempie wiele, powtarzalnych komponentów. Elementy hartuje się osobno, dlatego też możemy mieć gwarancję odpowiedniego utwardzenia. Każda z części potrzebuje innych parametrów, których zmianę umożliwia właśnie hartowanie indukcyjne. Proces jest zautomatyzowany przez co bardzo bezpieczny, czysty i kompaktowy. Wszystkie etapy są pod stałą kontrolą, a co ważniejsze nie posiadamy z hartowanym elementem żadnego kontaktu fizycznego. Tej metodzie poddaje się wiele elementów. Należą do nich między innymi koła zębate, wały napędowe, drążki skrętne, czy chociażby zawory, kielichy i wiertnice. Jeśli szukasz profesjonalistów w dziedzinie hartowania indukcyjnego, odwiedź Metikam na terenie swojego miasta. Gwarantujemy nie tylko indywidualne podejście, ale też szybkość i precyzje w wykonywanych czynnościach.