Cięcie plazmowe
Legnica

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Technikę obróbki metali, jaką jest cięcie plazmą wykorzystuje się już od dłuższego czasu. Możemy spotkać się z tymi metodami w zakładach i warsztatach produkcyjnych. Pozwala ona na osiągnięcie doskonałych efektów, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu kosztów i czasu. Proces polega głównie na topieniu ciętego materiału a następnie jego wyrzucaniu poza szczeliny cięcia. Wszystko wykonywane jest przy pomocy specjalnego łuku elektrycznego, który oddziałuje na metal pod wpływem energii kinetycznej. Cięcie może przebiegać poprawnie, jedynie w tedy, kiedy odpowiednio utrzymamy łuk między materiałem, a nietopliwą elektrodą.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie plazmą Legnica


 
Rosnąca popularność tej metody, spowodowała znaczy wzrost powstających zakładów produkcyjnych. Specjalizują się one w obróbce metali, przy zastosowaniu wielu niekonwencjonalnych metod. Jedną z nich jesteśmy my, czyli Metikam. Obróbką zajmujemy się już od wielu lat. Stale udoskonalamy nasze zakłady, przez co z roku na rok jesteśmy jeszcze lepsi w tym co robimy. Posiadamy grono zgranych pracowników, którzy są profesjonalistami w tej dziedzinie. Do każdego z klientów podchodzimy indywidualnie, przez co bez problemu jesteśmy w stanie sprostać waszym oczekiwaniom. Inwestujemy w nowoczesne urządzenia, które usprawniają naszą pracę i sprawiają, że wykonywane czynności możemy wykonywać znacznie szybciej. Pochwalić możemy się maszynami od światowych producentów, jak na przykład Fronius, Panasonic, czy Trumpf. Takie wyposażenie pozwala nam chociażby na wykorzystywanie zrobotyzowanych metod, jaką jest chociażby cięcie plazmą. Legnica to jedno z wielu miast, na terenie którego świadczymy nasze usługi. Nasza marka jest rozpoznawalna, dlatego też dzięki sporemu zainteresowaniu możemy stale się rozwijać.
 

Plusy wynikające z cięcia plazmą


 
Ze względu na fakt, że cięcie plazmą posiada wiele zalet, metoda ta z biegiem czasu staje się coraz popularniejsza. Nic bowiem dziwnego, gdyż plusów można zliczyć naprawdę sporo. Pierwszym z nich jest chociażby szybkość, która umożliwia nam zaoszczędzenie na czasie. Przecinarka plazmowa pracuje nawet kilkukrotnie szybciej od tych, które działają przy użyciu gazu. Nie mówiąc już o cięciu ręcznym, którego tempo nie jest nawet w połowie tak dobre jak to. Dla zakładów produkcyjnych zakup i eksploatacjach takich urządzeń, wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami. Proces jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu mamy większą precyzję cięcia. W niewielkim stopniu ingerujemy w materiał, przez co redukujemy straty materiałów. Wykorzystanie plazmy gwarantuje wysoką jakość cięcia, przez co zyskujemy gładkie cięcia niezależnie od tego pod jakim kontem są wykonywane. Tego typu technikę możemy zastosować na materiałach przewodzących prąd, jak na przykład stal nierdzewna, czy aluminium. Przed wykonywana obróbka nie musimy przygotowywać materiału, dzięki czemu zyskujemy cenny czas. Bez problemu przetniemy coś o zabrudzonej czy zardzewiałej powierzchni. Podsumowując warto korzystać z możliwości, jakie niesie za sobą cięcie plazmą.