Cięcie strumieniem wody
Jelenia Góra

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Waterjet, czyli obróbka strumieniowo – ścierna to jedna z metod, służąca do cięcia metali. Dzięki niej można obrobić stal, aluminium, kamień, czy wiele innych materiałów, wyłączając z tego diamenty. Woda to materiał przez lata niedoceniany, ostatnimi czasy nauczyliśmy się ją wykorzystywać i przekładać na usprawnienie procesów technologicznych. Dlatego też zaczęła ona być tak chętnie wykorzystywana w szeroko pojętym przemyślę. Z cięciem wodą możemy spotkać się w branży motoryzacyjnej, budowalnej, czy też meblarstwie. To niezwykle szybka i precyzyjna obróbka, której nie jest w stanie oprzeć się żaden materiał. Na czym polega jej wyjątkowość? Jak przebiega proces cięcia strumieniem wody? Tych informacji dowiesz się w poniższym artykule.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Jelenia Góra


 
Metikam to jedna z firm zajmująca się obróbka metali. Znamy się na tym, dlatego naszą wiedza i doświadczeniem staramy się dzielić z wieloma przedsiębiorcami. Jedna z najchętniej wykorzystywanych technologii jest cięcie strumieniem wody. Jelenia Góra, czy każde inne miasto dąży do stałego rozwoju i samodoskonalenia. Dlatego sięgają one po nowoczesne metody i techniki w tym te, odpowiedzialne za obróbkę metali. Wraz z naszymi pracownikami z roku na rok staramy się poszerzać naszą wiedze, aby móc jeszcze lepie i szybciej spełniać oczekiwania naszych klientów. Pracujemy na nowoczesnych sprzętach, które przyczyniają się do polepszenia jakości naszej pracy. Jeśli więc szukasz fachowców w tej dziedzinie, skorzystaj z usług zespołu Metikam.
 

Charakterystyka cięcia wodą


 
Cięcie przy użyciu strumienia wody możliwe jest przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Jest to specjalistyczna wycinarka CNC, która zapewnia na najwyższą jakość finalnego produktu oraz ich powtarzalność. Urządzenie to jest w pełni zautomatyzowane, oznacza to, że jego obsługa przy odpowiednich kwalifikacjach, jest banalnie prosta. Ponadto, podczas procesu nie mamy bezpośredniego kontaktu z produktem, przez co jest on bardzo bezpieczny. Wycinarka współpracuje z takimi elementami, jak dysza i pompa wysokociśnieniowa. Materiał układany jest na specjalistycznym stole roboczym i zanurzany we wodzie, dla zminimalizowania hałasu. Stół musi gwarantować stabilność, aby na materiale nie powstały niechciane odkształcenia, spowodowane naciskiem.
 

Czy warto wybrać tą metodę cięcia metali?


 
Cały proces jest banalnie prosty, a przynajmniej na taki wygląda. Strumień wody, pobiera ścierniwo niezbędne do wykonania cięcia, następnie miesza się z nim i formuje strumień. Przy pomocy dyszy jest on uwalniany i z odpowiednim ciśnieniem kierowany wprost na powierzchnie obrabianego materiału. Garnet, czyli użyte ścierniwo jest niemetalowe i bardzo twarde. Jego zaletami jest z pewnością niska cena, uniwersalizm zastosowania oraz niski stopień pylenia. Dostarczanie ścierniwa do wody nie jest problemem, gdyż większość z nowoczesnych urządzeń CNC, posiada automatyczną regulację. W poszukiwaniu najlepszych specjalistów zajmujących się obróbką metali, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Metikam.