Cięcie strumieniem wody
Świdnica

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Woda to żywioł, który stale nas zaskakuje. Stanowi nieodzowną część ludzkiego istnienia, ale także daje życie rośliną i zwierzętom. Jest szeroko wykorzystywana w przemyśle między innymi do chłodzenia, ogrzewania czy produkcji pary wodnej. Stanowi również składnik wielu produktów, jakich używamy na co dzień, dzięki czemu jest najpowszechniejszym, używanym surowcem na świecie. Woda posiada wiele właściwości, nie można odmówić jej także nadzwyczajnej mocy. Jest w stanie napędzać turbiny czy koła wodne, a nie rzadko stosuje się ją również podczas obróbki metali. Cięcie strumieniem wody to jedna z powszechniejszych technologii, która umożliwia obróbkę różnego rodzaju materiałów. Oczywiście główną role w tej metodzie odgrywa woda, która stanowi element tnący. Połączona jest ze specjalnym ścierniwem, które aplikowane jest w połączeniu z wysokim ciśnieniem.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Świdnica


 
Waterjet to metoda, jaką można wykonać jedynie przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia. Automatycznie sterowana wycinarka potrafi zapewnić nie tylko znacznie wyższą jakość produktów, ale także ich powtarzalność. Dzięki tym cechą jesteśmy w stanie przygotować minimum kilkadziesiąt elementów o tej samej specyfice. Podczas procesu materiał układany jest na roboczym stole, który następnie zanurzany jest we wodzie, takie działanie ma ograniczyć powstający podczas cyklu hałas. Podstawa musi posiadać odpowiednią stabilność oraz odporność na wszelkiego rodzaju odkształcenia, które mógłby powodować ciężar nacisku wody. Praktyczny proces metody waterjet to nic innego jak przekazanie energii kinetycznej do strumienia wody. Następnie dzięki procesowi zasysania pobiera ona ścierniwo i miesza się z nim. Na koniec cały materiał formuje się w strugę i przy pomocy niewielkiego otworu wydostaje się na zewnątrz.
 

Waterjet-co możemy poddać obróbce?


 
Waterjet to inaczej cięcie strumieniem wody. Świdnica to miasto, któremu oferujemy nasze profesjonalne usługi w Metikam i dostarczamy wysokojakościowe produkty. Zawsze dbamy o to, aby spełniać oczekiwania naszych klientów, przez co zyskujemy ich tak spore grono. Cięcie wodą w Świdnicy stało się bardzo popularne szczególnie, gdy uświadomiono sobie, jakie materiały można poddawać tej, że obróbce. Bez problemu możemy przeciąć nieżelazne materiały, do których zalicza się aluminium czy brąz, ale także te wytworzone ze szkła, czy ceramiki. Najczęściej jednak spotykamy się ze stalą, jest to materiał najczęściej wykorzystywany w wielu branżach, jak rolnictwo czy wytwarzanie sprzętów AGD.
 

Zalety Waterjet


 
Do głównych zalet tej metody można zaliczyć niezwykłą precyzję. Wykonujemy nawet niewielkie szczegóły, które charakteryzują się wysoką jakością. Stosując tą technikę nie musimy nagrzewać materiału, nie narażamy więc go na odkształcenia. Cały proces wykonywany jest komputerowo, mamy więc gwarancje szybkiej pracy i intensywności działania. Na dodatek jesteśmy w stanie poddać obróbce naprawdę sporo typów materiałów, nie zwracając uwagi na ich kształt, grubość czy rozmiar.