Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.
Hartowanie laserowe Świdnica to jedna z ofert, jakie znajdują się na naszej stronie internetowej. Od lat zajmujemy się profesjonalną obróbką metali, wykorzystując do tego profesjonalne techniki. Dlaczego Świdnica? To miasto znajdujące się nieopodal naszej siedziby w Żarowie, jesteśmy w stanie wykonywać usługi na całym Dolnym Śląsku, przez co jesteśmy tak rozpoznawalni. Metikam to nazwa, która charakteryzuje się przede wszystkim dużym doświadczeniem. Lubimy to co robimy, przez co chętnie podejmujemy się nowych szkoleń i zadań jakie się nam przydziela. Posiadamy zgrana ekipę, która zawsze podchodzi do zadań z pełnym profesjonalizmem. Czym jest metoda hartowania laserowego? Czy posiada swoje zalety i warto z niej korzystać?
Zapytaj o usługę:
533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
Łukasz Witka
533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
Hartowanie laserowe Świdnica
Hartowanie laserowe to metoda, dzięki której jesteśmy w stanie uszlachetnić elementy, które narażone są na wysokie obciążenia. Jego głównym celem jest zwiększenie twardości warstwy powierzchniowej danego produktu. Cały proces wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia, zwanego obrabiarką laserową. Obrabiarka wytwarza promieniowanie laserowe, które oddziałuje na powierzchnie metalu, za sprawą fali uderzeniowej. Metoda laserowa nie wymaga od nas nagrzewania całego materiału, a jedynie detalu, którego jakość chcemy poprawić. Dzięki temu nie narażamy materiału na niepotrzebną deformację czy pogorszenie jego właściwości. Żeby cały proces odbył się prawidłowo powinniśmy dobrać do materiału odpowiednią wiązkę lasera.
Charakterystyka procesu
Zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych cech dla tego procesu jest temperatura podgrzania materiału. Jest ona niewiele niższa od temperatury topnienia poszczególnych metali. Moc lasera może osiągać od 900 aż do 1400 stopni. Stosując laser używamy jedynie 40% jego mocy, co pozwala na osiągnięcia zjawiska przemiany austenitycznej.
Przesuwający się we wcześniej określonym kierunku promień, sprawia, że uprzednia warstwa błyskawicznie się ochładza. Dzięki temu nie umożliwiamy jej powrotu do pierwotnej struktury, a jedynie do zwiększenia twardości. Grubość powierzchni hartowanej osiąga zwykle miarę od 0.1mm do 1,5mm.
Korzyści wynikające z hartowania laserowego
Dlaczego hartowanie laserowe odniosło tak wielki sukces? Dlaczego jest jedną z najchętniej wykorzystywanych metod? Wszystko wynika z faktu, iż ta technika posiada naprawdę sporo zalet. Pierwszą z nich jest uniwersalność, uszlachetniać możemy nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje, w których znajdują się niewielkie elementy. Dzięki emisji lasera jesteśmy w stanie wykonać precyzyjne ruchy w znacznie szybszym tempie niż podczas obróbki ręcznej. Zautomatyzowanie procesu eliminuje konieczność wcześniejszej obróbki wstępnej czy dodatkowej materiału. Standardowa obróbka, która niegdyś była stosowana do hartowania powodowała późniejsze wypaczenia materiałów. Stosując hartowanie laserowe nie musimy obawiać się takich problemów. W poszukiwaniu idealnej opcji, która przyniesie zaskakujące rezultaty, polecamy zajrzeć do oferty firmy Metikam.