Frezowanie CNC Świdnica

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Coraz częściej zauważamy, że większość gałęzi przemysłu, korzysta z procesów obróbki metali. Bardzo często spotykamy się z tym, że klienci oczekują od nas wysokiej jakości usług połączonej z szybkością wykonania. Ponieważ dla wielu przedsiębiorców, zlecających usługi obróbki, precyzja jest bardzo istotna, frezowanie cnc w Świdnicy staje się bardzo popularne. Frezowanie polega głównie na formowaniu materiału, poprzez odkrawanie jego części. Do całego procesu wykorzystuje się specjalne narzędzie nazywane potocznie frezem. Jest to metoda o bardzo szerokim zastosowaniu, na wielu obszarach przemysłu. Dziś do frezowania wykorzystuje się frezarki cnc, czyli urządzenia, które same odpowiadają za przebieg procesu.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Świdnica


 
Frezowanie cnc to metoda, która do działania potrzebuje specjalistycznego urządzenia. Musi być ono wyposażone w mikroprocesor i zautomatyzowane ramię. Ramię współpracuję ze odpowiednio zaprogramowanym komputerem, dzięki czemu frezowanie jest zgodne z projektem elementu. Metoda ta jest bardzo popularna, a to głównie przez fakt, że wykonuje swoja pracę bardzo szybko, zachowując przy tym pełną estetykę i wysoka jakość produktu. Jeżeli porównać by tą technikę z ręcznym obrabianiem zauważyć można dwie główne różnicę. Pierwszą z nich jest znacznie dokładniejsza praca urządzenia oraz precyzyjniejsza dbałość o drobne detale.
 

Co można obrabiać za pomocą frezarki cnc?


 
Metodę frezowania cnc można wykorzystać w trzech typach produkcji. Możemy być to produkcja jednostkowa, w której wytwarza się pojedyncze elementy, wymagające precyzji i energiczności wykonywanych ruchów. Wytwarza się dzięki niej prototypy tłoczników lub matryc. Drugi rodzaj to produkcja masowa, która spotykana jest na przykład w przemyśle motoryzacyjnym. Frezowanie cnc pozwala na zminimalizowanie kosztów produkcji oraz zwiększa elastyczność produkcji. Trzeci typ to produkcja seryjna, która umożliwia tworzenie elementów znacznie bardziej skomplikowanych i złożonych. Frezowanie to metoda, dzięki której jesteśmy w stanie poddać obróbce zarówno metale typu stal czy aluminium, ale także tworzywa sztuczne oraz kamień i drewno.
 

Zalety frezowania CNC


 
Do zalet frezowania można zaliczyć nowoczesność metody. Do jej działania używa się maszyn sterowanych numerycznie, którym udaje się działać znacznie szybciej niż ludzka ręka. Tworzy ona części wedle przygotowanego projektu, z włączeniem każdego drobnego szczegółu. Możemy wyprodukować wiele egzemplarzy o identycznej charakterystyce i zminimalizować powstanie błędów. Dzięki frezowaniu cnc oszczędzamy znacznie więcej surowca, przez co straty są niższe. Na dodatek finalny produkt nie potrzebuje kolejnych obróbek ani udoskonalania.
 

Frezowanie CNC Metikam


 
Firma Metikam specjalizuje się w obróbce materiałów, za pomocą sprzętów cnc. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami i przede wszystkim umiejętnościami, z których wiele przedsiębiorców zdecydowało się już skorzystać. Doświadczenie naszych wyspecjalizowanych fachowców robi wrażenie, dlatego jeśli szukasz usług „frezowanie Świdnica”, zajrzyj na naszą stronę internetową.