Gięcie blach Jelenia Góra

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Gięcie blach to jedna z podstawowych metod obróbki metali. Wykorzystuje się ją, w sektorze przetwórstwa metali, realizując wszelkie z możliwych projektów. Podczas procesów najważniejsze jest zwrócenie uwagi, na właściwości obrabianego materiału, gdyż to właśnie one przyczyniają się do efektów procesu. Gięcie blach Jelenia Góra, to coraz częściej wyszukiwana fraza w Internecie. Poznając właściwości i widząc efekty firm zajmujących się obróbką, coraz więcej przedsiębiorców decyduję się na wybór tego typu techniki. Do czego stosuję się tą metodę? Jakich efektów możemy się spodziewać i czy ten wybór okaże się strzałem w dziesiątkę? Poznajmy charakterystykę gięcia blach.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Jelenia Góra


 
Przetwórstwo przemysłowe wykorzystuje proces gięcia blach głównie do tego, aby zmienić kształt elementów wykonanych z metalu. Zginać możemy zarówno takie komponenty, jak aluminiowe blachy, rury, czy nieco większe gabarytowo bryły. Technika ta należy do metod obróbki plastycznej, która możliwa jest poprzez działanie określonej siły na powierzchnie materiału. O czym należy wspomnieć? Podczas wykonywania gięć nie zmieniają się właściwości obrabianego materiału. Siła oddziałuje jedynie na jego kształt, a w konsekwencji nacisku także na grubość. W procesie można wyróżnić trzy metody gięcia. Gięcie plastyczne, sprężyste oraz dotłaczanie. Każda z nich charakteryzuje się innym efektem oraz inną metodą nacisku.
 

Gięcie blach przy użyciu pras krawędziowych


 
Użycie pras krawędziowych do gięcia metali daje nam wiele możliwości. Najistotniejszą z ról pełnią w niej stemple i matryce, które odpowiedzialne są za nadanie blachą odpowiedniego kształtu. Urządzenie to może działać pod naciskiem aż 150 ton, a to daje nam szerokie spektrum możliwości. Możemy dowolnie wyginać i profilować metalowe elementy bez większego wysiłku. Prasy sterowane są komputerowo poprzez elektryczny panel sterowania. Oznacza to, że operatorzy zobowiązani są jedynie do wprowadzenia odpowiednich danych oraz kontrolowania całego przebiegu.
 

Zalety gięcia blach


 
Tego typu obróbkę stosuję się w wielu różnych branżach. Zaliczyć można do tego budownictwo, motoryzacje, czy chociażby elektronikę. Wszystko za sprawą tego, że w każdej z nich, dany element musi spełniać określone normy. Wraz z rozwijającą się technologią, w błyskawicznym tempie mogliśmy zauważyć pojawienie się znacznie prostszych metod obróbki. Pozwoliło to na przeprowadzanie procesów w znacznie szybszym tempie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów. Stosując prasy krawędziowe jesteśmy w stanie uzyskać wiele detali i kształtów, które przy wykorzystaniu tradycyjnych metod nie byłyby możliwe. Ponadto, nie potrzebujemy ponownie obrabiać komponentów, które zakończyły proces. Oszczędza to nie tylko nasz czas, ale znacznie zmniejsza koszty. Na koniec warto wspomnieć o tym, że tego typu metody gięcia, nie produkują odpadów materiału.
 

Gdzie mogę skorzystać z takich usług?


 
Gięcie blach Jelenia Góra to temat, którego chętnie podejmą się nasi specjaliści. Firma Metikam to grupa, wykształconych, a co ważniejsze zgranych fachowców, którzy znają się na swojej pracy. W branży, która zajmuje się obróbką metali, działamy już od wielu lat, więc nosimy doświadczenie na własnych barkach. Połączenie naszych zalet ze specjalistycznymi urządzeniami, daje zaskakujące efekty. Jeśli więc szukasz firmy, która zajmie się gięciem Twoich blach, odezwij się właśnie do nas. Nasze zakłady znajdują się w wielu miastach w Polsce, z pewnością jesteśmy też u Ciebie!