Gięcie blach Legnica

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Blachy to jedne z surowców, które są bardzo chętnie wykorzystywane w przemyśle. Mowa tutaj nie tylko o branży przemysłowej, gdzie możemy się z nimi spotkać chociażby w sklepach spożywczych, ale też budownictwie, czy wielu innych sektorach. Żeby blachy mogły być dopuszczone do swojego przeznaczenia, wcześniej muszą osiągnąć odpowiedni rozmiar, kształt i grubość. Do tego niezbędne będzie zastosowanie obróbki plastycznej. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w tym fachu, lecz my polecamy skorzystać z usług Metikam. Niezależnie od tego, czy jest to świadczenie usług typu gięcie blach Legnica, czy na terenie innego miasta, czym prędzej służymy pomocą. Dlaczego ta technika jest tak chętnie wykorzystywana i stale zyskuje na popularności?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Legnica


 
Technika jaką jest gięcie blach, w procesie najczęściej wykorzystuje prasy krawędziowe. Wszystko odbywa się pod wpływem siły i polega w najprostszym tłumaczenie, na oddziaływaniu pewnej masy na płaszczyznę blachy. W wyniku takiego działania, zmienia się nie tylko krzywizna blachy, ale chcąc nie chcąc także jej grubość. Efekt, jaki uzyskamy jest nieodwracalny, dlatego podejmowane decyzję muszą być w pełni przemyślane. Korzystając z tej metody możemy tworzyć naprawdę abstrakcyjne kształty i formy. Ponadto, mogą one posiadać wiele zgięć, które będą odpowiednio wytrzymałe. Oczywiście blachy można giąć na różne sposoby, stosując walce, wzorniki, tłoczniki, czy jak wcześniej wspomnieliśmy prasy krawędziowe. Do grupy procesów plastycznej obróbki, w której znajduje się gięcie blach stosuje się techniki, prostowania, zwijania, wyginania oraz prostowania. Użycie każdej z nich lub połączenie kilku ze sobą w prosty sposób umożliwi stworzenie określonej formy.
 

Charakterystyka prasy krawędziowej


 
Prasa to narzędzie, które umożliwia nam proces obróbki metalu. Jego potoczna nazwa, z którą możemy ją kojarzyć to zgniatarka lub krawędziarka. Jej najczęstszym zastosowaniem sprawdza się w obróbce plastycznej, a dokładniej podczas obróbki blach. Na prasach krawędziowych można pracować niezależnie od używanego materiału, oczywiście w granicach rozsądku. Wykorzystując odpowiednie elementy, jak matryce i stemple można wygiąć blachy pod odpowiednim kątem, a także zmieniać ich powierzchnie. Jej budowa najczęściej przypomina literkę C z dolną, poziomą belką, do której mocuje się matryce. Dodatkowo mamy też ruchomą pionową belkę z osadzonym stemplem, której ruch możliwy jest dzięki dwóm hydraulicznym cylindrom. Najważniejszymi parametrami dla pras krawędziowych jest, długość gięcia mierzona w milimetrach oraz siła nacisku.
 

Gięcie blach przy użyciu pras krawędziowych


 
W obróbce plastycznej można wyróżnić trzy rodzaje pras krawędziowych. Należą do nich prasy hydrauliczne, mechaniczne oraz elektryczne. Materiały, które najlepiej sprawdzą się w tej metodzie gięcia są blachy stalowe, aluminiowe oraz nierdzewne. Gięcie blach to proces, który wykonuje się najczęściej zaraz po cięciu. Następuje w tedy proces gięcia, który ma uformować z płaskiej blachy pożądany kształt.