Gięcie blach Świdnica

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Jednym z podstawowych technik w sektorze obróbki metali jest gięcie blach. Decydując się na tą metodę warto zwrócić uwagę na fizyczne właściwości materiału, gdyż to właśnie one odpowiadają za wynik procesu. Przetwórstwo przemysłowe wykorzystuje gięcie blach w celu zmiany kształtu, takich elementów, jak blachy czy rury. Gięcie blach w Świdnicy stało się bardzo popularne, głównie ze względu na prostotę procesu oraz jego szybki przebieg. Chętnie oferujemy nasze usługi pobliskim miastom w rejonie Dolnego Śląska, gdyż nasza lokalizacja jest bardzo dogodna. Specjalizujemy się w obróbce metali, a dzięki wypracowanej tradycji robimy to sprawnie i bardzo dokładnie. Gięcie blach to chętnie wykorzystywana technologia, na czym polega i jakie są jej zalety?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Świdnica


 
Gięcie blach należy do plastycznego kształtowania elementów. Jej celem jest trwałe odkształcenie blachy bez ingerencji w jej właściwości. Wykonując gięcie krzywimy oś kształtowanego produktu. Taką metodę można stosować na metalowych materiałach, jak chociażby blachach czy rurach. To bardzo precyzyjna, szybka, a przede wszystkim efektywna praca. Obecnie uznaje się ją za najbardziej popularną technikę obróbki plastycznej w zakładach przemysłowych, a także u Nas w Metikam. Sam proces nie jest bardzo skomplikowany, chodzi w nim jedynie o zmianę krzywizny materiału, przy jednoczesnym nienaruszeniu właściwości materiału. Wszystkie cechy, jak wielkość czy szerokość metalu zostaną takie same.
 

Jak wygląda gięcie blach?


 
Gięcie blach byłoby niemożliwe bez użycia odpowiedniej maszyny, jaką jest prasa krawędziowa. Żeby element można było wygiąć, musi on przejść przez trzy poprzedzające go procesy. W pierwszym materiał jest sprężynowany, następnie gięty plastycznie a na samym końcu dotłaczany. Podczas tej techniki materiały narażane są na wyginanie, skręcanie, a także prostowanie. Kiedy blacha jest gruba i solidna gięcie wykonuje się na ciepło, jeśli nie, na zimno. Dzięki temu możemy być bezpieczni i nie musimy przejmować się przekształceniem elementu. Rodzaj gięcia dobiera się przede wszystkim ze względu na fakturę i grubość metalu.
 

Do czego wykorzystuje się gięcie blach?


 
Blachy należą do materiałów bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia. Ze względu na swoje właściwości tak chętnie wykorzystuje się je w różnych branżach. Gięcie blach, Świdnica stosuje obecnie, do obróbki materiałów przeznaczonych na budowę dachów. Mogą to być blachodachówki, czy chociażby blachy trapezowe, nie rzadko gięcie blach stosuje się do metali, które mają służyć, jako elementy zadaszeń, parapetów, czy wiat.
 

Zalety gięcia blach przy użyciu prasy


 
Główną zaletą tego procesu jest jego prędkość, ponieważ wszystkie czynności wykonywane są bardzo szybko. Do tego dochodzi wysoka jakość obrobionego produktu i w 100% powtarzalny kształt. Umożliwia to więc tworzenie minimum kilkudziesięciu elementów, wyglądających identycznie. Przyjmować można seryjne zlecenia, gdyż urządzenie w formie prasy, bez problemu poradzi sobie z narzuconym nakładem.