Hartowanie indukcyjne
Świdnica

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Minione lata wprowadziły do naszego życia wiele technologii, które skupiły się na polepszaniu warunków naszego życia. Usprawniono budowle, motoryzacje, architekturę, czy zaczęto produkować nowe urządzenia. Bieg za technologią czy unowocześnianiem to krok w przyszłość, z którego, jeśli mamy szansę trzeba korzystać. Od lat zajmujemy się obróbką metali, wiemy więc, jak usprawnić ją mogą nowoczesne technologie czy metody. Nasza siedziba znajduje się w Żarowie, nie daleko nam bowiem do miast takich, jak Świdnica, Wrocław czy Wałbrzych. Chętnie dzielimy się naszymi umiejętnościami, jednocześnie pomagając pobliskim przedsiębiorcą. Jedną z metod, która zyskała na popularności jest hartowanie indukcyjne. Świdnica to miejsce, w którym przebywamy często i w którym Metikam znalazło już zwolenników swoich prac. Czym charakteryzuje się ten rodzaj hartowania? Jakie posiada zalety i czy warto z niego korzystać?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie indukcyjne Świdnica


 
Hartowanie indukcyjne można określić mianem obróbki metali, która charakteryzuje się użyciem systemu CNC. Urządzenia zaprogramowane właśnie w tym języku zajmują się nagrzaniem materiału oraz jego błyskawicznym ochłodzeniu. Hartowanie ma na działaniu nadać materiałowi wystarczająco wysokiej twardości, która łączyć się będzie z jego sprężystością czy wytrzymałością. Ten proces znacznie poprawia mechaniczne właściwości metalowych elementów, takich jak rolki, koła zębate czy też wałki. Plusem tej metody jest fakt, że poprawiamy właściwości produktów, nie naruszając ani nie zmieniając jego pierwotnej budowy. Hartowanie indukcyjne w Świdnicy to metoda stosowana chociażby w branży motoryzacyjnej. Hartować można elementy niezależnie od ich pierwotnego rozmiaru. Nie rzadko stykamy się też z przemysłem górniczym czy budowlanym.
 

Usługi hartowania laserowego


 
Jak już wspominaliśmy obróbką metali zajmujemy się od dawna, dlatego też możemy nazwać się profesjonalistami w tej dziedzinie. Przez laty tworzona tradycja i wprowadzane unowocześnienia doprowadziły do tego, że nasza praca stała się szybsza i wygodniejsza. Zyskaliśmy też większą precyzję ruchów, gdyż całym procesem zajmuje się komputer i samo urządzenie. A na dodatek jesteśmy w stanie obrabiać produkty na skale masową.
 

Zalety metody hartowania indukcyjnego


 
Podczas wykonywania hartowania laserowego mamy pełen podgląd na czas oraz częstotliwość nagrzewania. Możemy integrować ją z innymi liniami produkcyjnymi oraz sterować mocą. Hartowanie laserowe jest bezdotykowe, za wszystko odpowiada komputer, przez co metoda ta jest bardzo bezpieczna. Dodatkowo, oszczędzamy miejsce i czas produkcji, gdyż stosując tą technikę zwiększamy wydajność usługi. Ponadto, możemy być pewni precyzji oraz jakości wykonanych produktów. Dzięki indukcji nagrzewany jest jedynie element, który chcemy poddać obróbce. Jeśli więc szukasz szybkiej metody zwiększającej wytrzymałość metalu, zdecyduj się na hartowanie indukcyjne.