Spawanie stali i aluminium
Świdnica

Spawanie MIG/MAG, spawanie TIG
- techniki spawalnicze METIKAM


 
Od dłuższego czasu możemy zauważyć rosnące zmiany dotyczące bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy. Bardzo pilnowane są kontrole urządzeń, z których korzystamy, czy metod, jakie wykorzystujemy. Każda praca możemy być niebezpieczna. Szczególnie jeśli wykonujemy ją własnoręcznie. Dlatego wraz z rozwijającą się techniką i nauką, zaczęto wprowadzać nowoczesne metody, obróbki metalowych materiałów. Jednym z takich procesów jest spawanie, które niesie za sobą kilka zagrożeń. Żeby w pełni je wyeliminować i sprawić, że praca podczas takiej obróbki będzie szybka i przyjemna skonstruowano maszyny, zajmujące się spawaniem. Tematem na czasie ostatnimi czasy jest spawanie aluminium. Świdnica to miasto rozwinięte, zarówno w branżach motoryzacyjnych, jak i budowalnych, dlatego tak chętnie decyduje się na nowoczesne metody. Wykorzystanie jednej z poniższych technik, spowoduje, że obróbka aluminium już nigdy nie będzie kojarzona z niebezpieczeństwem.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Częstochowski


518 140 719
tomasz.czestochowski@metikam.pl
 

Spawanie aluminium Świdnica


 
Spawanie nigdy nie było tak bezpieczne, jak w obecnych czasach. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, jesteśmy praktycznie zwolnieni z jakichkolwiek obowiązków, związanych z tym procesem. Nieumiejętne spawanie, które dotychczas było wykonywane ręcznie powodowało wiele nieprzyjemnych skutków. Na materiale powstawały pory, a same spoiny były kruche i nie wytrzymywały obciążeń. Dziś możemy się pożegnać z takimi sytuacjami i nie przejmować się błędami, które dzięki wykorzystaniu maszyn, nie będą obecne.
 

Aluminium i jego właściwości


 
Aluminium to materiał wykorzystywany naprawdę w wielu branżach. Jego łączenie w formie spawania wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Żeby ułatwić to zadanie wynaleziono, aż dwie metody, które radzą sobie z tym bez problemu. Aluminium charakteryzuje przede wszystkim niski ciężar i wyjątkowo wysoka wytrzymałość. Te dwie cechy powodują, że jest to jeden z najbardziej rozchwytywanych materiałów. Należy do grupy metali odpornych na działanie wody, kwasów organicznych, ale także korozji. Do właściwości można zaliczyć również niską temperaturę topnienia oraz dobrą przewodność elektryczną.
 

Metody spawania


 
To głównie przez fakt niskiej temperatury topnienia, spawanie aluminium w Świdnicy były dość problematyczne. Na szczęście znaleziono dwie metody, które najczęściej wykorzystuje się w dziedzinie obróbki metali, a także u nas w Metikam. Pierwszą z nich jest Metal Inert Gas, a kolejną Tungsten Metal Gas. Podczas każdej z nim, podczas spawania konieczne jest wykorzystanie gazu. Metoda MIG najczęściej stosowana jest do materiałów, których grubość jest nie mniejsza niż 1 mm. TIG natomiast, to metoda wykorzystywana podczas spawania materiałów cieńszych niż 1mm. Wykonuje się ja przy pomocy elektrod, które dzięki kształtom gwarantują stabilne jarzenie. Obie z tych metod okazują się dobrym wyborem. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością powstałych spoin oraz równie dużą wydajnością procesu. Jeśli więc szukasz metody, która zagwarantuje wytrzymałość twojej spoinie, zdecyduj się na jedną z nich.