Toczenie CNC Legnica

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Metoda obróbki skrawaniem, jaką jest toczenie, z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Nic w tym dziwnego bowiem charakteryzuje się ona nie tylko szybkoscią, ale takze efektywnością. Szeroko rozumiany przemyssł uwielbia korzystać z niekonwencjonalnych, unowoczesnionych metod, które zwiekszają wydajność produkcji, a co za tym idzie i zyski. Toczenie umożliwia nam nadanie odpowiedniego rozmiaru i kształtu metalowym elementom. Do takich procesów używa się specjalistycznej i w pełni zautomatyzowanej maszyny, jaką jest tokarka cnc. Jej plusem jest zdecydowanie fakt, że zwiększa ona naszą produktywność, możemy mieć gwarancję powtarzalności komponentów, a także precyzji w ich wykonaniu. Jak wygląda taki proces i dlaczego tak chętnie się z niego korzysta?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie cnc Legnica


 
Toczenie polega na zdarciu powierzchni danego metalu, w celu nadania mu odpowiedniego ksztaltu I rozmiaru. Jak juz wspomnieliśmy dzieje się to za sprawą użycia tokarek cnc, które znacznie usprawniają ten proces. Równie ważną role pełni także operator tokarki. Jego doświadczenie pozwala na sprawne funkcjonowanie urządzenia, poprzez nadanie mu odpowiednich danych. Każdy material toczony jest inaczej, poprzez wgranie odpowiednich parametrów. Jak zatem wygląda taka obróbka? Element jaki chcemy poddać obróbce umieszczany jest w maszynie, następnie wprowadza się go w ruch obrotowy, tak aby ułatwic pracę nożą tokarskim. One natomiast ruchem prostoliniowym nadają metalom odpowiedni kształt. Materiał najczęściej przyjmuję formę pręta i przymocowany jest do tokarki. Co zatem można obrobić przy pomocy tego urządzenia? Jest to bardzo elastyczny proces, jeśli mowa o materiałach, jakie można obrobić. Stale unowocześniający się rozwój narzędzi pozwala na rozszerzenie gamy możliwych do obróbki materiałów. Do jednych z najpopularniejszych obecnie zalicza się drewno, metale oraz tworzywa sztuczne.
 

Zalety wykorzystywania tokarek cnc


 
Stosowanie tokarek cnc umożliwia produkcję szerokiej gamy części. Dotyczy to wielu branż przemysłowych, a szczególnie cenione jest w motoryzacji oraz rolnictwie. Powtarzalność w tych dwóch odłamach jest bardzo istotna i nie ma tutaj mowy o niedociągnięciach. Wykorzystanie tej metody jest dedykowane do produkcji części obrotowych. Dlatego też najczęsciej wykonuje się takie komponenty, jak koła, stożki, podkładki, czy śróbki. W toczeniu cnc wyróżnia się różne techniki, kształtową, stożkową, poprzeczną, kopiową, a także wzdłużną. Każda z nich możliwa jest przy użyciu odpowiednich noży które odpowiedzialne są za process toczenia. Firma Metikam to grupa profesjonalistów, którzy obróbkę metali posiadają w małym palcu. Od wielu lat działamy na Polskim rynku, dlatego w to co robimy wkładamy całe serce. Wyszukując frazę toczenie cnc Legnica z pewnością odnajdziesz naszą stronę internetową, gdzie z łatwością zapoznasz się z naszą ofertą. Działamy na profesjonalnych urządzeniach, które zapewniają precyzję, szybkość i bezpieczeństwo. Dlatego obróbka skrawaniem nie jest dla nas żadnym kłopotem.