Toczenie CNC Świdnica

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Jedną z technik obróbki metali, która ostatnimi czasy zyskuje na popularności jest toczenie cnc. Świdnica to jedno z wielu miast w rejonie Dolnego Śląska które wie, jak korzystne jest zastosowanie tej metody. Jaki firma z doświadczeniem w obróbce możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że posiada ona wiele zalet i jest opłacalna, zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i o jakość powstałego materiału. Na rynku istniejemy pod nazwą Metikam już od wielu lat. Wiemy czego oczekują nasi zleceniodawcy, a co ważniejsze umiemy sprostać ich oczekiwaniom. Posiadamy wiele nowoczesnych maszyn, dzięki którym znacznie usprawniamy naszą pracę. Nasza siedziba znajduje się w Żarowie, dlatego nie ciężko nam obsługiwać takie miasta, jak Wałbrzych, Wrocław czy Świdnica. Jeśli szukasz doświadczonych fachowców, znających się na obróbce metali, podpowiadamy zerknąć na stronę internetową naszej firmy.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie CNC Świdnica


 
Toczenie cnc ma obecnie coraz więcej zastosowań. Dotyczy to branż z różnej dziedziny, jak rolnictwo, motoryzacja czy meblarstwo. Nie rzadko można się z tą techniką spotkać również w przemysle produkcyjnym, czy branży dekoracyjnej. Minione lata nadały toczeniu zupełnie nowy wymiar i warto wiedzieć, że będzie to dziedzina stale unowocześniana. W dzisiejszych czasach ciężko więc wyobrazić sobie obróbkę metali, bez użycia specjalistycznej maszyn czy sprzętów. Jednymi z nich są właśnie maszyny cnc, które usprawniają oraz uprecyzyjniają działania. Tokarka cnc to jedno z takich urządzeń, bez niej wykonanie toczenia nie byłoby możliwe.
 

Przebieg procesu toczenia


 
Do jednych z najbardziej precyzyjnych procesów zalicza się właśnie toczenie. Świdnica to miasto, które z dużym zaufanie podchodzi do zautomatyzowanych technik obróbki metali. Dzięki temu możemy sprawnie wykonywać nasze zadania, jednocześnie zadowalając naszych klientów. Cały proces toczenia jest bardzo prosty w zobrazowaniu, gdyż jego przebieg nie jest skomplikowany. Głównym celem jest skrawanie powierzchni materiału przy pomocy odpowiednio zaostrzonych, tokarskich noży. Obrabiany przedmiot obraca się wokół własnej osi, a nóż tokarski skrawa zewnętrzną warstwę, pracując w ruchu liniowym. Oczywiście cały proces jest zautomatyzowany, a możliwość uzyskania zamierzonego kształtu, zależny jest o rodzaju wprowadzonych w oprogramowanie parametrów.
 

Co można obrabiać tokarkami cnc?


 
Do podstawowych zalet tej metody zalicza się jej uniwersalność, oznacza to, że jest ona idealnych wyborem do obróbki różnorodnych materiałów. Stale rozwijające się możliwości narzędzi, rozszerzają grupę materiałów, nadających się do przetwarzania, przy użyciu tokarki cnc. Podstawowymi surowcami, jakie obrabiamy są tworzywa sztuczne, stal, aluminium, ale też drewno. Niezależnie od tego, jaki materiał zostanie nam powierzony, zagwarantować możemy wysoką jakość jego obróbki. Ponadto, dzięki zaawansowanej technologii sam proces jest bardzo szybki i bezpieczny. Nie trzeba obawiać się pogorszenia jakości materiału ani też różnicy pomiędzy kilkoma obrabianymi elementami. Dzięki maszynie cnc każdy produkt, będzie powtarzalny i zgodny z zamierzonym projektem.