Poland Great Britain Germany
Metikam-logo

Cięcie laserowe

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej

Cięcie laserowe to technologia wykorzystująca wzmocniony elektromagnetycznie promień światła oraz gaz techniczny cechujący się wysokim stopniem czystości. Laser może przepalać powierzchnię, topić ją lub przecinać dzięki procesowi sublimacji. Możliwe jest przecinanie za jego pomocą powierzchni stalowych, aluminium oraz takich materiałów, jak drewno, szkło czy pleksiglas. Maksymalna grubość arkusza to 20 mm dla stali konstrukcyjnej, 15 mm dla stali nierdzewnej oraz 10 mm dla aluminium.

Totalna precyzja,
niewielki koszt

Dzięki sterowaniu CNC możliwe jest wycinanie z arkuszy dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów – z dokładnością do 0,1 mm. Cięcie promieniem lasera pozwala uniknąć ryzyka zniekształcenia materiału i zapewnia wysoką jakość końcowego produktu. Metoda jest nie tylko dokładna, ale również wyjątkowo opłacalna: zapewnia zminimalizowanie strat materiałowych i brak konieczności dalszego wykańczania wyciętego elementu.

Parametry maszyny tnącej

Stosowana przez Metikam maszyna tnąca firmy TRUMPF to nowoczesny sprzęt wykorzystywany w zakładach na całym świecie. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu cięcia zapewnia programowanie komputerowe CNC.

  • Wielkość stołu roboczego: 3068 x 1535 mm
  • Odchylenie pozycji Pa*: +- 0,08 mm/oś
  • Powtarzalność Ps*: +-0,025 mm/oś
  • Grubość ciętych materiałów: do 200 mm
Cięcie laserowe

Uzyskaj wycenę

Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od długości krawędzi cięcia, rodzaju i grubości materiału, wymaganej precyzji cięcia oraz złożoności zlecenia. Aby uzyskać wycenę, skontaktuj się z działem sprzedaży, załączając rysunek części.

Dział Sprzedaży

Przemysław Drabczyk

Telefon:+48 797 162 052
E-mail:

Rafał Kulbida

Telefon:+48 791 225 295
E-mail: