Cięcie
plazmą

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Cięcie plazmą polega na zastosowaniu silnie skoncentrowanego strumienia plazmy, czyli zjonizowanego sprzężonego gazu przepływającego przez łuk elektryczny. Wysoka temperatura jądra łuku, sięgająca od 10 tys. do 30 tys. °C, powoduje topnienie metalu, zaś wysoka prędkość strumienia wydmuchuje metal z powstającej szczeliny. Technikę tę można zastosować wyłącznie do przecinania materiałów przewodzących prąd elektryczny.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Błyskawiczne cięcie niskim kosztem


 
Cięcie strumieniem plazmy to technika wykorzystywana do przecinania materiałów o grubości dochodzącej do 160 mm. Zakres grubości różni się jednak w zależności od surowca – stali, żeliwa, mosiądzu, miedzi, aluminium czy niektórych stopów. Przykładowo: w przypadku blach kwasowych maksymalna grubość arkusza to 50 mm; w przypadku blach ze stali niskowęglowej: 60 mm.

Niezależnie od materiału, prędkość cięcia jest bardzo wysoka, jako że cięcie plazmowe nie wymaga wcześniejszego podgrzewania arkusza. Niewielki wpływ temperatur jednocześnie zapobiega odkształceniom metalu, zaś wąski strumień plazmy pozwala uzyskać niewielką szczelinę cięcia.
 

Parametry maszyny tnącej


 
Wykorzystywana przez nas maszyna to nowoczesny sprzęt programowany komputerowo, pozwalający uzyskać maksymalną precyzję cięcia i zminimalizować straty materiału. Należy pamiętać, że jakość i prędkość cięcia mogą minimalnie różnić się w zależności od przecinanej powierzchni.
  • Wielkość stołu roboczego: 6000 x 3000 mm
  • Źródło plazmowe: 260A
  • Grubość ciętych materiałów: do 65 mm
  • Prędkość cięcia do 6400 mm / min
  • Funkcja Microjoint - punktowe niedopalanie detalu