Cięcie laserem 2D
Wrocław

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Jedną z powszechniejszych metod obróbki metalu jest cięcie laserem. Stosuje się je w wielu branżach, jak na przykład wykonywanie ozdób, automotive, czy chociażby przemysł górniczy. Za pomocą tego urządzenia możemy wykonywać swoją pracę znacznie szybciej, a co najważniejsze precyzyjniej. Tam, gdzie nie dojdzie ludzka ręka bądź wolimy mieć pewność perfekcyjnego działania, używamy laserów. To jak działają i jakie posiadają zalety, przedstawimy Państwu w poniższym artykule.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem - Wrocław


 
Najprościej mówiąc cięcie laserowe to proces termicznego rozdzielania materiałów. Wytworzona wiązka lasera styka się z powierzchnią materiału i ją nagrzewa. Wysoka temperatura, jaka powstaje jest tak silna, że doprowadza do stopienia materiału lub jego odparowania. Cały proces można nazwać rozpoczętym, w momencie, gdy cała wiązka laserowa przeniknie w głąb materiału chociażby w jednym punkcie. Laser emituje promieniowanie elektromagnetyczne, ultrafioletowe bądź podczerwień. Podczas uruchomienia, kumuluje ono swoją energię w jednej, ale precyzyjnej i bardzo mocnej linii. Oczywiście oprócz samego promienia nie jesteśmy w stanie obrobić materiału, do pełnego użycia potrzebujemy także gazu technicznego. Może nim być na przykład tlen, azot lub argon. Cięcie laserowe można wykonać za pomocą trzech, różnych sposobów. Wykorzystując proces topienia materiałów, wypalania go bądź sublimacji. Metoda wybierana jest pod rodzaj i specyfikę materiału. Odpowiednie dopasowanie pozwoli uzyskać zadowalający efekt.
 

Kto może zająć się obróbką mojego materiału?


 
Cięcie laserem Wrocław to ostatnimi czasy bardzo popularna fraza, którą wyszukujemy w Internecie. Z pewnością spotkaliśmy się z wieloma firmami oferującymi te usługi, ale nie każda z nich jest warta naszej uwagi. Cięcie laserowe Wrocław i firma Metikam to połączenie idealne. Przez dekady szlifujemy nasze umiejętności, tworzymy tradycję oraz staramy się poczynać kroki ku nowoczesności. Jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość i efektywność wykonywanej pracy.
 

Cięcie laserowe Wrocław - zalety


 
Pierwszą z zalet cięcia materiałów za pomocą lasera, jest precyzja. Cały proces wykonywany jest bardzo szybko, a wycięte krawędzie są wygładzone. Zastosowanie tej metody pozwala więc na użycie materiału, zaraz po jego obróbce. Podczas cięcia ryzyko uszkodzenia bądź strat jest bardzo niskie. Wiązka działa na niewielkiej powierzchni, przez co trafia bezpośrednio w miejsce zaplanowanego cięcia. Dzięki temu mamy pewność, że nie dojdzie do zmian w strukturze materiału ani jego uszkodzenia. Ponadto, zabieg może być powtarzany kilkukrotnie, na jednym kawałku. Możemy zmieniać jego kształt a także rozmiar, niezależnie od pierwotnej formy. Co możemy przeciąć za pomocą lasera? Zasadniczo materiałów nie jest za wiele, skutecznie działać możemy na aluminium, stali czarnej oraz nierdzewnej. Możemy wytwarzać wzory i obrabiać powierzchnie drewna oraz tytanu, pozostawiając resztę struktury nietkniętą. Cięcie laserowe Wrocław to sposób na szybkie a zarazem precyzyjne obrabianie materiałów.