Spawanie aluminium
Legnica

Spawanie MIG/MAG, spawanie TIG
- techniki spawalnicze METIKAM


 
Aluminium to metal dość powszechnie stosowany w przemyśle. Możemy się z nim spotkać idąc do sklepu spożywczego, mijając obszerniejsze konstrukcje bądź interesując się innymi odłamami przemysłu. Tak, czy owak charakteryzuje go niesamowita wytrzymałość oraz niewielka waga. Jego gęstość w porównaniu do stali, jest aż trzykrotnie mniejsza. Co więcej, aluminium to materiał, który posiada bardzo wysoką odporność na korozję. Jego cena jest stosunkowo ciska, a to co sprawia, że jest tak lubiany to fakt, że nadaje się do recyklingu. Przez tak duży szereg możliwości aluminium jest bardzo chętnie wykorzystywane w hutnictwie, do produkcji części samochodowych, a także niektórych elementów konstrukcji samolotów czy sprzętów AGD. Podczas obróbki cieplnej tego materiału należy mieć na uwadze, to że może to być nieco skomplikowana operacja. Nie oznacza to jednak, że niemożliwa.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Częstochowski


518 140 719
tomasz.czestochowski@metikam.pl
 

Spawanie aluminium Legnica


 
O spawaniu aluminium mówi się od lat, a to głównie przez fakt dużej chęci jego zastosowania. Można wykorzystywać go nie tylko w wyżej wymienionych odłamach przemysłu, ale także przy dekoracji wnętrz. Ostatnimi czasy surowy wystrój pomieszczeń stał się bardzo popularny, a materiał ten coraz częściej stosowany. Niczym nowym nie jest fakt, że każdy z metali ma swoją wyjątkowo specyfikę. Wiąże się to chociażby z tym, że każdy z nich ma inną temperaturę topnienia, a co za tym idzie spawać można a raczej trzeba je inną metodą. Jeśli chodzi o nasz tytułowy materiał sam proces spawania, dużo nie różni się od pozostałych. Można łączyć go przy użyciu spoiwa lub bez niego. Istotną rozbieżnością, która wyróżnia aluminium na tle innych metali, jest to, że spawa się je prądem przemiennym. Aluminium, w porównaniu do innych metali, charakteryzuje się także, bardzo niską temperaturą topnienia. Jej wartość to około 660 stopni Celsjusza, co powoduje, że sam proces spawania jest dość utrudniony.
 

Jak odpowiednio spawać aluminium?


 
Istnieją dwie najpopularniejsze metody spawania aluminium. Mowa tutaj o zastosowaniu migomatu oraz spawaniu metodą TIG. W każdej z tych technik, ważne jest, aby zastosować odpowiednio, neutralny gaz, który sprawdzi się, jako ochrona materiału. Różnica pomiędzy tymi metodami, zależy od doświadczenia osoby spawającej, a także grubości aluminium. Migomat stosujemy w sytuacjach, gdy grubość materiału jest większa niż 1mm. Jako spoiwa używamy drutu, który podawany jest przy użyciu uchwytu elektrody. Analogicznie metodę TIG użyjemy do aluminium nie przekraczającego 1mm. Wykorzystujemy w tym procesie elektrodę z wolframu oramz jak w poprzednim przykładzie osłony w postaci gazu. Podczas spawania metodą TIG możemy spodziewać się znacznie lepszych efektów. Dla naszego zespołu obróbka metali to pestka, szczególnie jeśli w grę wchodzi spawanie aluminium. Legnica to miasto nieopodal naszej siedziby, przez co bez większych problemów jesteśmy w stanie świadczyć na jego terenie nasze usługi. To co nas charakteryzuje to zdecydowanie doświadczenie, praktyka i zaangażowanie. Jeśli więc szukasz zaufanej firmy, która zajmie się obróbką metali, koniecznie skorzystaj z usług Metikam.