Toczenie CNC Jelenia Góra

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie to jedna z najstarszych metod obróbki metali. I choć na przełomie lat znacznie zmieniła się metoda, którą wykonuje się toczenie, efekt końcowy jest taki sam. Oczywiście wyróżnia go z pewnością solidniejsze, szybsze i precyzyjniejsze wykonanie, ale finalnie zamierzenia są identyczne. O pierwszych ruchach udoskonalania techniki toczenia zaczęto mówić dopiero w XVIII wieku. Rozwój ten nabrał tempa, a maszyny do toczenia zaczęły być mocniejsze, większe i bardziej złożone. Zaczęto tworzyć zaawansowane konstrukcję, które okazywały się bardzo solidne. Ostatnie, większe udoskonalenia nastąpiły po II wojnie światowej. Opracowano bowiem numeryczne sterowanie urządzeń do toczenia metali. I choć na początku niewiele miały one wspólnego z obecnymi tokarkami cnc, to zmieniono sposób myślenia wszystkich producentów.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie CNC Jelenia Góra


 
Toczenie cnc zyskało znacznie większe zastosowanie w przemyśle. Dotyczy to wielu branż poczynając od malarstwa, rolnictwa, przez produkcję przemysłową skończywszy na motoryzacji i branży dekoracyjnej. Dlaczego jest obecnie tak popularne? To wszystko ze względu na zautomatyzowany proces, który prowadzi do zwiększenia efektywności, a co za tym idzie także zwiększenia zysków. Taka technika obróbki metalu polega na skrawaniu zewnętrznej części materiału, w taki sposób, aby uzyskać z niego zamierzony kształt. Obrabiany element umieszcza się w tokarce i wprowadza w ruch obrotowy. Główną rolę w tym procesie wykonują specjalistyczne noże tokarskie, które w ruchu prostoliniowym pozbywają się części materiału. Toczenie, toczeniu nie równe, dlatego też wyróżnia się kilka metod skrawania, przy użyciu tokarek. Może to być toczenie kopiowe, które w zamiarze ma odtworzyć kształt przedmiotu przy użyciu wzornika. Kształtowe, które sprawdza się w przypadku brył niecylindrycznych. A także wzdłużne i poprzeczne, uzależnione od kierunku posuwu noża.
 

Co powinniśmy wiedzieć o toczeniu?


 
Praca tokarek uzależniona jest od tego, jakie parametry zostaną do nich wprowadzone. Za to działanie odpowiada operator, który nie może być przypadkowy. Operator koparki odpowiada za poprawne funkcjonowanie urządzeń, ale też dba o to, aby wytworzone komponenty spełniały oczekiwania klientów. Biorąc pod uwagę parametry, toczenie wyróżnia też kilka skrawań. Należy do nich między innymi toczenie lekkozgrubne, zgrubne, wykańczające oraz półwykańczajace. Metikam to firma posiadająca wykwalifikowanych pracowników, którzy z łatwością radzą sobie z obróbką, jaką jest toczenie cnc. Jelenia Góra, Legnica i wiele innych miast może liczyć na nasze usługi. Nasz historia pisze się już wiele lat, stale zdobywamy doświadczenie i z biegiem lat i możliwości udoskonalamy nasze pracownie. Obróbka metali to sztuka, w której trzeba się odnaleźć, aby w konsekwencji otrzymać zadowalające efekty. Posiadanie specjalistycznych sprzętów to tylko połowa sukcesu, dla którego uzupełnieniem będzie osoba posiadające odpowiednie kwalifikacje. Jeśli więc szukasz pomocy, radzimy zerknąć na ofertę naszej firmy.