Cięcie laserem 2D
Świdnica

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Co chwile możemy spotykać się z określeniem nowoczesna metoda lub nowoczesne urządzenie. Rozwijająca się nauka umożliwia nam poznawanie coraz to sprawniejszych metod wytwarzania, produkowania, czy chociażby obróbki. Coraz częściej decydujemy się na automatyzowanie bądź mechanizowanie czynności, jakie niegdyś musieliśmy wykonywać ręcznie. Jest to ogromny krok na przód, który okazał się bardzo popularny i chętnie wykorzystywany. Jedną z metod należących do nowych generacji jest właśnie cięcie laserowe. Zarówno w przypadku klasycznych metod obróbki, jak i obróbki laserem parametry te są bardzo podobne. Do głównej różnicy zalicza się między innymi czynnik tnący. Jeżeli chodzi o tą technikę, główną role podczas całego procesu odgrywa właśnie laser, a zasadniczo jego promień.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Świdnica


 
Ostatnimi czasy zauważono znacznie podwyższone zainteresowanie usługą cięcie laserem. Świdnica to jedno z miast, które chętnie wykorzystuję tego typu metody do obróbki materiałów o różnej charakterystyce. Takowa technologia sprawdza się w wielu odłamach przemysłu, jak na przykład motoryzacja czy górnictwo. Pomimo iż temat ten nie jest tak nagłaśniany, swoich zwolenników posiada naprawdę sporo. Sposoby cięcia laserem są trzy i uzależnione są głównie od mocy używanego urządzenia. Wyróżnić można cięcie metodą spalania, sublimacji, ale też stapiania.
 

Jak wygląda cały proces?


 
Na przygotowany do obróbki materiał kierowana jest wiązka laserowa o odpowiednio dobranej mocy. Znajdujące się wewnątrz jądra atomowego elektrony, absorbują energię lasera i wprawiają się w drgania. Ono natomiast doprowadza do sytuacji, w której rośnie energia cieplna, a metal topnieje. Metal, na którym działamy zostaję więc przebity, a wewnątrz jego powstaje szczelina. Dalsze zwiększenie energii doprowadza do sytuacji, w której to zbędny materiał jest odparowywany. Podczas procesu wiązce laserowej towarzyszy również gaz, którym najczęściej jest tlen, argon lub azot. Zależnie od tego, jaki rodzaj cięcia wybierzemy i jaką reakcją chcemy je wykonać, taki rodzaj gazu do niej dobierzemy.
 

Czy warto ciąć laserem?


 
Jeżeli chodzi o metodę cięcia laserem, śmiało możemy ją Państwu polecić w Metikam. Po pierwsze ze względu na różnorodność materiałów, jakie możemy dzięki niej obrobić. Ciąć możemy praktycznie wszystkie metale powszechnie wykorzystywane w obróbce przemysłowej. Zalicza się do tego między innymi metal, stal czy też aluminium. Dzięki te technice możemy tworzyć różne kontury, a co ważniejsze samo urządzenie ani materiał nie jest dodatkowo obciążany. Wytworzone podczas obróbki krawędzie posiadają wysoką jakość, nie podlegają dalszej obróbce, a na dodatek są w pełni wygładzone. Za sprawą specjalistycznych urządzeń jesteśmy w stanie wykonywać precyzyjne ruchy o najbardziej skomplikowanych kształtach. Ponadto, gwarantują one wysoką jakość obrobionego produktu i zmniejszają ryzyko odkształcenia materiału. Metoda cięcia laserem jest bardzo dokładna a co ważniejsze bardzo opłacalna.