Cięcie plazmowe
Świdnica

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Cięcie przy użyciu plazmy to jedna z technik, jaką wykorzystuje się do obróbki metali, a w zasadzie ich cięcia. Istotą całego procesu jest topienie materiału, a następnie wyrzucenie go z powstałych szczelin. Plazmą określa się bowiem zjonizowany gaz, który elektrycznie przewodzi prąd. Wszystko odbywa się za sprawą fizyki, którą możemy pamiętać z czasów szkolnych. W fizyce istnieją trzy stany skupienia materii, jest nim stan stały, ciekły oraz gazowy. Jeżeli podgrzejemy wodę w stanie stałym, zmieni się ona w ciekły. Natomiast jeżeli podgrzejemy stan ciekły zamieni się on w gazowy, jakim jest para wodna. Trzeci stan skupienia również możemy poddać obróbce cieplnej, odpowiednia temperatura sprawi, że doprowadzimy do jonizacji pary, która będzie w stanie przewodzić ładunki elektryczne. Dokładnie na tej samej zasadzie powstaje plazma, która często określana jest mianem czwartego stanu materii. Cięcie plazmą w Świdnicy to jedna z usług, jaką wykonujemy pod logiem naszej firmy.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie plazmą Świdnica


 
Dlaczego poruszamy ten temat? Ponieważ lubimy dzielić się naszymi tradycjami i umiejętnościami chociażby, jeżeli chodzi o cięcie plazmą. Świdnica to miasto, w którym zaobserwować możemy rozbudowaną architekturę, czy też wiele firm przejmujących tą przestrzeń. Stale rozwijająca gospodarka nakłania miasto do korzystania z technologii, która może znacznie usprawnić jej funkcjonowanie. Powstają unowocześnione pojazdy, urządzenia czy też zakłady, których celem jest poprawienie jakości życia. Jedną z takich firm jesteśmy my, Metikam, którzy zajmujemy się profesjonalną obróbką metali. Techniki cięcia metalu to obecnie nieodzowna część architektury czy motoryzacji i branży kopalnianej. Dzięki takim procesom jesteśmy w stanie nie tylko usprawnić pracę innych, ale także stworzyć materiały w pełni bezpieczne i trwałe.
 

Charakterystyka metody cięcia plazmą


 
Plazma to, jak wcześniej wspomnieliśmy, materia zjonizowana, która swoim stanem skupienia przypomina gaz. Zbudowana jest zarówno z cząstek obojętnych elektrycznie, jak i tych naładowanych dodatnio. Proces nie odbyłby się bez elektrycznego plazmowego łuku, który działa pod wpływem energii kinetycznej. Poprawny przebieg jest możliwy jedynie poprzez utrzymanie łuku między materiałem i elektrodą. Powstały łuk elektryczny powoduje jonizację i topi znajdujący się pod nim materiał, a następnie wydmuchuje jego nadmiar. Zdecydowaną zaletą tej metody jest prędkość, takie urządzenia działają znacznie szybciej niż przecinarki. Dodatkowo, materiał przebijany jest błyskawicznie, a wysoka jakość cięcia gwarantuje gładkie krawędzie. W sam materiał ingerujemy w niewielkim stopniu, ponieważ cięcie jest bardzo wąskie. Zaoszczędzamy materiał, a także szybko się przez niego przebijemy. Cięcie plazmowe w Świdnicy, czy też w innych miastach jest zautomatyzowany, oznacza to, że proces jest w pełni bezpieczny a także gwarantować może powtarzalność produktu. Urządzenia do cięcia plazmą są niezawodne i nieomylne możemy więc być bezpieczni, jeśli powierzamy tą usługę wyspecjalizowanej firmie.