Poland Great Britain Germany
Metikam-logo

Hartowanie indukcyjne

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.

Hartowanie indukcyjne to rodzaj hartowania powierzchniowego, wykorzystujący do rozgrzewania metalu prąd elektryczny wysokiej częstotliwości, indukowany przez zmienne pole magnetyczne. Metoda jest stosowana przy hartowaniu zarówno stali węglowej, stopowej oraz nierdzewnej, jak i żeliwa – szarego, sferoidalnego i ciągliwego. Powszechnie korzysta się z niej do utwardzania części układów ciernych, które są poddawane dużym naprężeniom skrętnym.

Szybkie i wydajne hartowanie

W metodzie hartowania indukcyjnego czas nagrzewania jest bardzo krótki, zaś sam proces nie powoduje zabrudzenia materiału. Jednocześnie możliwe staje się utwardzanie wybranych części hartowanego elementu. Metoda jest popularna ze względu na niezawodność: przy jej stosowaniu zniekształcenia materiału są ograniczone do minimum. Sterowanie numeryczne CNC zapewnia bardzo wysoką precyzję hartowania i powtarzalność procesu.


Parametry hartowania

Hartujemy wałki o następujących wymiarach:

  • Średnica do 100 mm
  • Długość do 1000 mm

Uzyskaj wycenę

Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od długości krawędzi cięcia, rodzaju i grubości materiału, wymaganej precyzji cięcia oraz złożoności zlecenia. Aby uzyskać wycenę, skontaktuj się z działem sprzedaży, załączając rysunek części.

Dział Sprzedaży

Tomek Strażyc

Telefon:+48 690 913 190
E-mail:

Sebastian Marek

Telefon:+48 533 310 595
E-mail:

Zobacz również:

Wałki ze stali 42CrMo4