Hartowanie indukcyjne
Strzegom

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Hartowanie indukcyjne Strzegom to jedna z wielu usług, jakie oferuje nasza firma. Specjalizujemy się w obróbce metali już od wielu wielu lat, przez co wzbogaceni jesteśmy o ogromną wiedzę. Pojawiające się z roku na rok nowoczesne technologie, budują naszą tradycje. Chętnie korzystamy z nowopowstałych urządzeń oraz metod, które służą do obróbki metali. Nie boimy się nowych rzeczy, wręcz przeciwnie chętnie czerpiemy z nich to co najlepsze. Metikam to grupa wyspecjalizowanych fachowców, którzy z oddaniem podchodzą do swoich zadań. Wiedza jak ważne jest odpowiednie podejście do klienta i dbałość o najdrobniejsze elementy. Połączenie ich kompetencji z nowoczesna techniką sprawia, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Czy warto wybrać hartowanie indukcyjne? Jakie posiada zalety i w jaki sposób przebiega cały proces? Oto pytania, które pojawiają się najczęściej, w momencie, gdy mamy do czynienia z czymś nowym. Żeby znacznie rozjaśnić fenomen tej techniki zdecydowaliśmy się zdradzić nieco szczegółów.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie indukcyjne Strzegom


 
Hartowanie indukcyjne, jak sama nazwa wskazuje ma na celu zwiększyć trwałość oraz twardość elementów metalowych. Następuje to poprzez nagrzanie, a następnie błyskawiczne schłodzenie materiału. Metoda ta wykorzystuje indukcję, dzięki której cały proces jest bezstykowy, a jednocześnie w stu procentach kontrolowany. Zastosowanie takiego elementu, jak indukcja pozwala na ogrzanie jedynie części, która wymaga od nas obróbki. Żeby przebiegała ona pomyślnie należy dobrać odpowiednie parametry urządzenia, którymi są częstotliwość nagrzewania, medium schładzające, czy chociażby cewka. Możemy utwardzić selektywne fragmenty, bez powodowania jakichkolwiek odkształceń materiału.
 

Czy warto hartować metal?


 
Hartowanie ma zagwarantować zwiększenie wytrzymałości i odporności materiału na ścieranie. Oznacza to, że tworzymy na nim dodatkową warstwę, która przedłuża jego żywotność. Metal to materiał powszechnie stosowany, można spotkać go w wielu branżach poczynając od meblarstwa, motoryzacji, a kończąc na budownictwie. Wytwarza się z niego różnorakie elementy, które muszą charakteryzować się trwałością, jak na przykład narzędzia weterynaryjne czy chirurgiczne.
 

Co można poddać hartowaniu?


 
Hartowanie indukcyjne to bardzo uniwersalna metoda, dzięki niej można uszlachetnić wiele materiałów i poprawić ich jakość. Typowe zastosowanie tej techniki stosuje się do wałów korbowych, pierścieni obrotowych oraz drążków czy wrzecion. Jak widać najczęściej są to elementy symetryczne, których zużycie jest znacznie większe.
 

Jakie zalety ma hartownie indukcyjne?


 
Ostatni krok to poznanie zalet, jakie posiada hartowanie indukcyjne. Strzegom to jedno z miast, które ceni sobie maksymalną wydajność pracy połączoną z jej wysoką jakością. A to właśnie my jako Metikam jesteśmy odwzorowaniem tych cech. Pracujemy na pełnych obrotach, dlatego wytwarzane przez nas elementy są gotowe do użycia w zaskakująco krótkim czasie. Podczas procesu hartowania nie narażamy produktu na odkształcenia ani utlenienie. Wydłużamy żywotność poszczególnych elementów mechanicznych oraz mocujących, a nasze urządzenia nie produkują spalin, szkodliwych dla środowiska.