Frezowanie CNC Strzegom

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Frezowanie to idealna metoda obróbki metalu, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać przedmioty o różnorodnych kształtach. Jej wykorzystanie byłoby niemożliwe bez użycia odpowiedniego urządzenia, które zapewni gwarancje uzyskania najlepszych efektów. Samo urządzenie to jednak nie wszystko, w tej dziedzinie liczą się również umiejętności oraz doświadczenie. „Frezowanie cnc Strzegom” to bardzo często wyszukiwany temat w ostatnim czasie. Coraz częściej miast z Dolnego Śląska decyduje się wykorzystywać nowoczesne metody obróbki metali. Metikam to firma złożona z wykwalifikowanych fachowców, którzy potrafią sprostać nawet najśmielszym oczekiwaniom. Nasza baza mieści się w Żarowie, dzięki tak dogodnej lokalizacji jesteśmy w stanie wyrażać gotowość dla wszystkich pobliskich miast. Cechuje nas przede wszystkim tradycja, nie oznacza to jednak, że lubimy stać w miejscu. Z biegiem lat wzbogacamy się o nowe doświadczenia i wdrażamy w nasze usługi coraz to nowocześniejsze metody obróbki metali.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie cnc Strzegom


 
Frezowanie zaliczane jest do procesów obróbki metali metodą skrawania. Kształcenie półproduktu odbywa się poprzez usuwanie jego zewnętrznej powierzchni. Celem całej operacji jest nadanie materiałom odpowiedniego kształtu, poprzez wytworzenie rowków, kanalików czy uzębień. Metoda ta stała się bardzo popularna, a to głównie za sprawą zwiększającego się zapotrzebowania na unikalne kształty komponentów. Frezowanie pozwala na wytworzenie naprawdę drobnych elementów, na sporej ilości produktów. Dlatego też jest to jedna z metod, która gwarantuje stuprocentową powtarzalność produktu. Przebieg procesu nie byłby możliwy bez użycia specjalistycznych sprzętów, jakimi są frezarki.
 

Specyfika procesu frezowania


 
Jedną z najczęściej stosowanych metod obróbki metali jest właśnie frezowanie cnc. Strzegom jako jedno z wielu miast, gdzie świadczymy usługi jako Metikam, zdaje sobie sprawę z niesamowitych możliwości metod obsługiwanych komputerowo. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na otrzymanie precyzyjnych kształtów, w stosunkowo niewielkim czasie. Specyfika frezowania nie jest skomplikowana, obrabiany przedmiot zostaje unieruchomiony, a w ruch wprawia się jedynie narzędzie. Charakterystycznym dla tego procesu są powstające podczas obróbki wióry, które są sypkie i krótkie.
 

Rodzaje frezowania


 
Frezowanie cnc w Strzegomie można podzielić na dwa rodzaje, współbieżne oraz przeciwbieżne. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, działa poruszając się zgodnie z posuwem, obrabianego materiału. W danym punkcie rozpoczyna się cały proces i kończy dopiero w momencie, gdy grubość skrawania spadnie do zera. Frezowanie przeciwbieżne charakteryzuje się tym, że kierunek przedmiotu oraz ruchu obrotowego jest przeciwny. Frezarka porusza się wzdłuż materiału, stopniowo zwiększając swój nacisk. Taka technika obróbki jest w stanie skrawać takie materiału, jak stal czy aluminium. Niezależnie od wybranego materiału, możemy mieć pewność, że jakość wytworzonego produktu osiągnie najwyższy stopień i będzie wykonana w błyskawicznym czasie.