Cięcie strumieniem wody
Strzegom

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Woda to żywioł posiadający w sobie potężną moc. Przez lata mogliśmy zaobserwować jej umiejętności i nie rzadko zaskakują nas one do teraz. Jest ona niezbędna do życia nie tylko ludzi, ale też zwierząt i roślin. Potrafi być też bardzo przydatna, a jej umiejętne wykorzystanie może przynieść duże korzyści. W obecnych czasach wody używa się nie tylko w branży spożywczej, ale i podczas obróbki metali. Cięcie strumieniem wody to jedna z nowocześniejszych metod, dzięki której jesteśmy w stanie ciąć metale o różnej grubości. Proces ten znany jest pod wieloma nazwami, jak na przykład obróbka strumieniowo-ścierna, hydro-abrazyjna, czy najprościej mówiąc waterjet. Jest to proces, w którym przy użyciu strumienia wody, pod dużym ciśnieniem jesteśmy w stanie wykonać precyzyjną obróbkę. Na czym dokładnie polega cięcie strumieniem wody, jak przebiega i jakie korzyści niesie jej stosowanie? Sprawdź co może podpowiedzieć ci Metikam
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Strzegom


 
„Cięcie strumieniem wody Strzegom” to ostatnimi czasy bardzo chętnie wyszukiwana fraza. Coraz częściej mówi się o niesamowitych możliwościach tej metody, co przekłada się na wzrost jej zainteresowaniem. Ciężko znaleźć materiał, który byłby w stanie się jej oprzeć. Historia cięcia wodą sięga już okresu lat 70. Od tamtego czasu znacznie polepszono jej możliwości, dzięki czemu zaczęto ją wykorzystywać w coraz to szerszych gałęziach przemysłu. Urządzenia do tego typu cięć muszą być zbudowane z bardzo wytrzymałych materiałów. Wartość ciśnienia, jakie może się w nich znajdować może wynosić nawet 5000 barów, a to dzięki znajdującym się wewnątrz pompom.
 

Z czego zbudowane są maszyny do cięcia wodą?


 
Tego rodzaju technika wykorzystuje wysokie ciśnienie wody. Maszyny zbudowane są z dwóch elementów, jakimi jest wycinarka i wysokociśnieniowa pompa. Pompy dostarczają wodę, a wycinarka kieruje strumień w odpowiednie miejsce. Ponadto, w wycinarce woda mieszana jest ze specjalnym ścierniwem. W efekcie uzyskujemy ogromną precyzję i szybkość działania. Cięcie strumieniem wody, wykorzystuje się do obróbki różnych materiałów, jak różnego rodzaju metale, guma czy kamień. Metoda ta jest bardzo popularna, a co istotniejsze spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów.
 

Cięcie wodą-zalety


 
Metoda dająca wiele możliwości? To właśnie cięcie strumieniem wody. Strzegom, Wrocław czy inne miasta z rejonu Dolnego Śląska, mogą liczyć profesjonalną obróbkę metali. Połączenie doświadczenia i zaangażowania pozwala na otrzymanie produktów wysokiej jakości. Zastosowanie tej techniki umożliwia wykonywanie precyzyjnych ruchów, w szybkim czasie. W konsekwencji otrzymujemy równe krawędzie materiału oraz wysoki poziom estetyki finalnego podmiotu. Podczas procesu nie narażamy metali na odkształcenia ani mikropęknięcia. Ciąć możemy materiały o różnej grubości i różnym stopniu twardości. Jedną z ważniejszych zalet jest też fakt, że podczas tego procesu nie wytwarza się żadnych szkodliwych oparów, dymu ani związków chemicznych. Ta technika znacznie wyróżnia się na tle dotychczasowych rozwiązań, jest świetną alternatywą dla tych, którym zależy na szybkich i wysokojakościowych efektach.