Spawanie stali i aluminium
Strzegom

Spawanie MIG/MAG, spawanie TIG
- techniki spawalnicze METIKAM


 
Spawanie to jedna z najtwardszych oraz najmocniejszych metod łączenia metali. Niejednokrotnie słyszeliśmy o tej technice, gdyż jest od dawna bardzo popularna. Jednym z materiałów, który można w taki sposób złączyć jest aluminium. Nie ma co ukrywać, że jest to jeden z metali, którego połączenie bywa problematyczne. Na szczęście, jeśli wybierzemy odpowiednich specjalistów i powierzymy im to zadanie, pozbędziemy się kłopotów i obaw. Firma Metikam już od wielu lat zajmuję się obróbka metali, kochamy to co robimy, dlatego jakość produktów, jakie wytwarzamy znajduje się na najwyższym poziomie. Nasza siedziba znajduję się w Żarowie, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować usługę, jaką jest spawanie aluminium. Strzegom czy Wrocław to tylko niektóre z miast, które zdecydowały się nam zaufać. Patrząc na to, że klienci stale do nas wracają, mamy pewność, że wykonujemy naszą prace solidnie. Jak więc spawać aluminium, aby było wytrzymałe?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Częstochowski


518 140 719
tomasz.czestochowski@metikam.pl
 

Spawanie aluminium Strzegom


 
Obróbka metali to dziedzina, którą powinni zajmować się doświadczeni fachowcy. Żeby mieć pewność dobrze wykonanej pracy, powinniśmy powierzyć ja odpowiednim ludziom. Jedną z takich rzeczy jest właśnie spawanie aluminium. Strzegom, czy inne miasta coraz częściej decydują się na skorzystanie z fachowej pomocy, jeśli chodzi o obróbkę. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest doświadczenie i umiejętne podejście. Spawanie na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowane, wszystko zmienia się w momencie, gdy musimy spawać elementy aluminiowe.
 

Charakterystyka aluminium


 
Aluminium to materiał cieszący się popularnością, zarówno jeśli chodzi o prace remontowe, jak i budowlane. Charakteryzuję się wysoką plastycznością, a jednocześnie niską gęstością, a ponadto jest idealnym metalem przewodzącym prąd. Aluminium bardzo często wykorzystuje się do tworzenia konstrukcji, balustrad, czy też nieco mniejszych elementów odpowiadających za dekoracje. Wszystko dzięki dwóm nadzwyczajnym cechą, jakimi jest duża wytrzymałość i niewielka waga metalu. Aluminium należy też do bardzo plastycznego materiału. Niska temperatura umożliwia prostotę w jego modelowaniu, nawet jeżeli chcemy otrzymać niewielkie elementy. Niestety niska temperatura topnienia sprawia, że aluminium jest ciężkim metalem, jeżeli chodzi o możliwość jego spawania.
 

Metody spawania aluminium


 
Na szczęście z biegiem upływających lat i rozwojem techniki, stworzono dwie metody łączenia aluminium. Pierwszą z nich jest spawanie z wykorzystaniem spawarki TIG. Metoda spawania przy użyciu gazu, gwarantuje nam otrzymanie spoiny o najwyższej jakości. Do spawania wykorzystuje się odporną, nietopliwą elektrodę, dzięki której wytwarza się łuk spawalniczy, który upłynnia materiał. Spawanie aluminium MIG to druga z metod, w której wykorzystuje się obojętny gaz. W tym przypadku wykorzystuje się spoiwo w formie topliwej elektrody, która wytwarza wysokiej jakości spoiwa. Jeśli więc szukasz fachowców, którzy zajmą się spawaniem aluminium zaglądnij na stronę internetową firmy Metikam.