Toczenie CNC Strzegom

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Nadejście rewolucji w branży obróbki metali doprowadziło do powstania takiej technologii, jak toczenie cnc. Strzegom to jedno z miast, które doskonale zdaje sobie sprawę z rosnących wymagań dotyczących obróbki skrawaniem. Pierwsze kroki w stronę użycia tokarek pojawiły się już na przełomie XII wieku. Od tamtego czasu dużo się zmieniło a rozwój technologii nabrał tempa. Zaczęto tworzyć coraz to nowsze konstrukcje, urządzenia czy elementy, które bez odpowiednio obrobionych komponentów nie posiadałyby tak szerokich zastosowań. Ostatnim przełomowym krokiem było opracowanie sterowania, które rozpoczęło dopracowywanie możliwości urządzeń obróbczych. Dziś możemy cieszyć się chociażby maszynami cnc, które znacznie usprawniają naszą pracę. Dzięki nim jesteśmy w stanie pracować szybciej, dokładniej, a przy tym zachowywać najwyższe standardy estetyki.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie cnc Strzegom


 
Na czym polega toczenie cnc? Jest to proces obróbki metali, których kształt przypomina obrotowe bryły, Mogą to być kształty stożkowe, walcowate lub też kuliste. Toczenie ma na celu nadanie kształtu materiałom, poprzez skrawanie jego zewnętrznej powierzchni. Główną role podczas procesu odgrywa nóż tokarski, który porusza się ruchem liniowym i zdziera materiał. Żeby efekt był zadowalający, narzędzie trzeba dostosować względem głębokości i siły skrawania. Obecnie oferowane usługi toczenia odbywają się poprzez zastosowanie maszyn cnc. Są one wzbogacone o specjalistyczne oprogramowanie, które umożliwia numeryczne sterowanie. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć wymyślne kształty oraz precyzyjnie wykonywać nawet najdrobniejsze szczegóły. Z technik toczenia korzysta naprawdę sporo firm produkcyjnych. Można do nich zaliczyć producentów maszyn, różnych urządzeń czy elementów motoryzacyjnych. Toczenie cnc, Strzegom wykorzystuje głównie tam, gdzie liczy się trwałość produktu i precyzja jego wykonania. Jest też idealną metodą przy produkcji seryjnej, która odczekuje od wysokiej powtarzalności i regularności.
 

Jak wygląda proces toczenia?


 
Jeśli mówimy o toczeniu w naszej głowie od razu pojawia się tokarka. Podczas procesu obrabiany materiał obraca się wokół własnej osi, a nóż tokarski pracuje w ruchu liniowym. Noże tokarskie podczas skrawania, stale pozostają w materiale przez co powstałe wióry przybierają długi, ciągły kształt. Toczenie idealnie sprawdza się jako technika obrabiania materiałów o obrotowej powierzchni. Warto również wspomnieć o plusach, które wiążą się z zastosowaniem tej metody. Są nimi z pewnością błyskawiczny czas przetwórstwa. W Metikam jesteśmy w stanie w ciągu określonego czasu obrobić znacznie większą ilość materiału niż jeżeli mielibyśmy wykonywać te czynności ręcznie. Metoda ta jest w pełni bezpieczna zarówno dla materiału, jak i człowieka. Wykonywane ruchy są nadzwyczaj precyzyjne, a my nie musimy obawiać się powstania jakiegokolwiek błędu. Toczenie cnc umożliwia również tworzenie różnego rodzaju komponentów, jak na przykład śruby, podkładki, tulejki czy wałki.