Gięcie blach Strzegom

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Gięcie blach to proces zaliczający się do kształtowania plastycznego wszystkich elementów metalowych. Przybierają one nowy, trwały kształt, pod wpływem ciągłego gięcia materiału. Co ważniejsze, podczas procesu żaden materiał nie zmienia swoich właściwości. Jest to bardzo popularna metoda w różnych dziedzinach przemysłu. Właśnie tego typu technologia, jak gięcie blach Strzegom oraz wiele innych miast z Dolnego Śląska, klasyfikuje do metod powszechnego stosowania. Jest to proces zdecydowanie bardzo efektywny, a jednocześnie szybki i precyzyjny. Obecnie jest też najczęściej stosowany w zakładach przemysłowych. Na czym polega gięcie blach i dlaczego jest tak powszechne?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Strzegom


 
Gięcie blach, zmiana ich kształtu i kąta odchylenia jest możliwa dzięki odpowiednio dopasowanej sile nacisku. Żeby cały proces przebiegł pomyślnie obrabiany materiał należy poddać 3 etapom. Pierwsza faza to gięcie sprężyste, kolejne to plastyczne, a ostatnim jest proces dotłaczania. Metoda gięcia blach powoduje, że dany materiał jest skręcany, wyginany, a także zwijany i prostowany. Umożliwia to nadanie mu odpowiedniego kształtu przy zachowaniu wszystkich parametrów materiału. Metoda gięcia zależna jest od grubości materiału, jeśli nie jest on duży, blachy gnie się na zimno, analogicznie grubsze materiały na ciepło. Typ procesu gięcia dobierany jest głównie z uwagi na grubość oraz rodzaj i fakturę materiału. Tego typu technika wykorzystuje nie tylko różne techniki, ale też sprzęty. Najpopularniejszym z nich jest gięcie metali przy użyciu prasy krawędziowej.
 

Czym jest gięcie blach?


 
Gięcie blach jest technicznym procesem, zajmującym się odkształcaniem materiału. Nie jest on skomplikowany, a co ważniejsze wymiary materiału zostają nienaruszone. Przed gięciem trzeba materiał odpowiednio dociąć, a po nim wygładzić i zamalować. Oczywiście cały proces byłby niemożliwy bez odpowiedniego sprzętu, którym jest prasa. Żeby odpowiednio wygiąć blachę musi ona przejść przez trzy procesy. Pierwszy z nich to sprężyste gięcie, drugi gięcie plastyczne, a na koniec dotłaczanie. Ta technologia w czasie swojego trwania sprawia, że blachy się wyginają, są zawijane, prostowane, a także skręcane. Typy gięcia blach dopiera się z uwagi na poddawany obróbce materiał, a szczególnie jego grubość i fakturę.
 

Do czego wykorzystuje się technikę gięcia blach?


 
Blacha należy do materiałów charakteryzujących się odpornością na uszkodzenia oraz wysoką trwałością, przez co bardzo często wykorzystuje się ją w różnych branżach. Blachy mogą występować w postaci różnych kształtów, czasem nawet bardzo wymyślnych. Spotkać je można pod postacią dachówek, parapetów, czy różnego rodzaju zadaszeń. Nie rzadko wykorzystuje się ten materiał również do produkcji okien i drzwi. Branża budowlana to nie jedyna dziedzina zastosowania tego typu blach, stosuje się ja również w branży motoryzacyjnej czy kolejowej, a bardzo często też podczas produkcji sprzętów AGD.
 

Jakie zalety posiada gięcie blach?


 
Gięcie blach to proces umożliwiający seryjną produkcje elementów. Prasa krawędziowa jest w stanie powtarzać dane ruchy wielokrotnie, dzięki czemu mamy gwarancje powtarzalności materiału. Dodatkowo, charakteryzuje się wysoka precyzją, każdy ruch działa w oparciu o projekt, co pozwala ograniczyć powstałe podczas produkcji straty. Materiał jest gotowy do użycia, po wyjściu z prasy nie trzeba go poddawać innym obróbką, które mają na celu usunięcie nierówności czy wygładzenie krawędzi. Po tej technice obróbki materiału, jaką jest gięcie blach, Strzegom jest w stanie podążać za nowymi trendami związanymi z produkcją materiałów. W poszukiwaniu najlepszych wykonawców, radzimy zajrzeć na ofertę firmy Metikam. Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość produktów, wykonanych w błyskawicznym tempie z zachowaniem najwyższej estetyki.